Poznań będzie promować nieruchomości na targach w Monachium

Poznań zaprezentuje się na największych targach inwestycyjnych i nieruchomości w Europie - EXPO REAL 2017 w Monachium. Najciekawszą ofertą, którą promować będzie delegacja Miasta Poznania z Prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem oraz Zastępcą Prezydenta Mariuszem Wiśniewskim na czele, jest teren Wolnych Torów. Udział Miasta w targach organizuje Biuro Obsługi Inwestorów.

Wolne Tory
Wolne Tory

- Udział Poznania w EXPO REAL to przede wszystkim promocja Miasta na arenie międzynarodowej oraz okazja do porozmawiania z inwestorami na temat wizji rozwoju miasta w najbliższych latach - mówi dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania Marcin Przyłębski.

Poznań będzie miał w tym roku w Monachium własne stoisko, gdzie potencjalni inwestorzy dowiedzą się więcej na temat przygotowanych ofert nieruchomości. Wśród promowanych 35 terenów inwestycyjnych znajdują się działki z przeznaczeniem pod działalność usługową, przemysłową, rekreacyjną lub inwestycje hotelowe. W ofercie miasta dostępnych jest również 13 nieruchomości pod zabudowę jednorodzinną.

Nieruchomością najbardziej atrakcyjną, mającą strategiczne znaczenie dla Miasta, są Wolne Tory. Na prawie 48 ha ma szanse powstać zaprojektowana od podstaw dzielnica, z zabudową mieszkaniową, biurową i usługową.

Inwestorów mogą zainteresować także dwie atrakcyjne nieruchomości pod zabudowę wielorodzinną na Ratajach. Działki położone są w bezpośredniej bliskości jeziora Malta i dwóch centrów handlowych. Przetarg na nieruchomość przy ul. Niemena odbędzie się już 30 października, a przetarg na nieruchomość przy ul. Katowickiej 16 listopada.

Na targach EXPO REAL w Monachium prezentować się będzie 1 800 wystawców. Organizatorzy liczą na prawie 40 tys. zwiedzających z 77 krajów.