Poznań na 30-lecie targów nieruchomości MIPIM

Targi MIPIM 2019 w Cannes to największe międzynarodowe wydarzenie na rynku nieruchomości. W tym roku przypada ich jubileuszowa, trzydziesta edycja. Podczas czterech dni na targach pojawiają się inwestorzy z całego świata, łącznie będzie to ponad 26 tys. osób. Poznań chce zainteresować ich swoją ofertą inwestycyjną.

Stoisko Miasta Poznania na MIPIM 2019
Stoisko Miasta Poznania na MIPIM 2019

- Ta edycja ma być rekordowa pod wieloma względami - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów UMP.  - Poznań prezentuje się na targach MIPIM już od 1996 r. W tym roku wpisujemy się w jubileuszowy charakter targów i z tego względu zaprezentujemy wyjątkową ofertę dla inwestorów. Przygotowaliśmy dla nich prezentację najciekawszych terenów inwestycyjnych: Wolnych Torów, Elektrociepłowni Garbary, Nowych Jeżyc i rejonu Unii Lubelskiej.

W środę, 13 marca, na stoisku Poznania zaprezentowane zostaną najatrakcyjniejsze postindustrialne tereny inwestycyjne miasta: Wolne Tory oraz Elektrociepłownia Garbary. Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała dla nich wizualizacje, które będą stanowić inspirację dla przyszłych inwestorów. Koncepcje te zaprezentuje podczas targów MIPIM Bartosz Guss, zastępca Prezydenta Miasta Poznania oraz Łukasz Mikuła, radny Miasta Poznania, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji.

Najbardziej atrakcyjnym dla inwestorów terenem będą Wolne Tory - ze względu na wielkość i strategiczne położenie w centrum miasta w pobliżu dworca kolejowego oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- To około 100 hektarów, które można zagospodarować i przekształcić w nowoczesną, wielofunkcyjną przestrzeń miejską - mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. - Nieruchomość stanowiła wcześniej część dworca kolejowego. Teraz w tym samym miejscu Miasto Poznań planuje nową, zieloną dzielnicę.

Więcej informacji i Wolnych Torach można znaleźć na stronie internetowej miasta: http://www.poznan.pl/mim/info/news/jak-beda-wygladac-wolne-tory,123708.html

Drugi teren, którego potencjał zaprezentuje Poznań podczas targów MIPIM, to tzw. Elektrociepłownia Garbary. Nieruchomość o powierzchni 10 hektarów położona jest tuż nad rzeką Wartą, co stanowi niewątpliwy atut tego terenu oraz otwiera przez inwestorami szerokie możliwości jego zagospodarowania. Na tym obszarze znajduje się kilka dobrze zachowanych postindustrialnych budynków, w przygotowaniu jest plan miejscowy.

Ponadto podczas MIPIM 2019 Miasto Poznań będzie promować ponad 30 nieruchomości miejskich przeznaczonych pod inwestycje mieszkaniowe, przemysłowe i usługowe. To szansa na pozyskanie liczących się inwestorów - właśnie dzięki udziałowi Poznania w międzynarodowych targach MIPIM w poprzednich latach nieruchomość dawnego szpitala przy ul. Szkolnej znalazła nabywcę. Dziś powstaje tam kompleksowe centrum dla seniorów, o którym więcej można przeczytać na stronach miasta: http://www.poznan.pl/mim/info/news/centrum-senioralne-w-poznaniu,124343.html

Na targach MIPIM odbędzie się również wręczenie nagród fDI Polish Cities of the Future 2019/20. W tym prestiżowym rankingu tworzonym przez ekspertów elitarnego brytyjskiego dziennika Financial Times Poznań zajął wysokie miejsca (w pierwszej piątce) w wielu kategoriach. Znalazł się też na podium w kategoriach: "TOP 10 Potencjał gospodarczy" oraz "TOP 5 Dużych miast Potencjał gospodarczy", gdzie zajął 3. Miejsce.

Więcej o zestawieniu można przeczytać na stronie miasta: http://www.poznan.pl/mim/inwestycje/news/poznan-przyjazny-zagranicznym-inwestorom,129142.html

Na targach MIPIM prezentują się wszystkie duże miasta Polski - Warszawa, Trójmiasto, Kraków, Wrocław i Łódź. Zaproszenie na stoisko Miasta Poznania znajduje się na rewersie identyfikatorów wszystkich uczestników.