Poznań na targach nieruchomości EXPO REAL

W poniedziałek 8 października rozpoczynają się międzynarodowe targi nieruchomości EXPO REAL w Monachium. Miasto Poznań zaprasza na stoisko 14 w Hali A2, gdzie zaprezentuje 21 ofert inwestycyjnych oraz koncepcje rozwojowe Miasta dla Wolnych Torów i innych poprzemysłowych terenów.

Wolne Tory
Wolne Tory - koncepcja urbanistyczna

EXPO REAL to drugie najważniejsze, po targach MIPIM w Cannes, wydarzenie dla branży nieruchomościowej. Poznań w Monachium reprezentować będzie m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Mariusz Wiśniewski oraz przedstawiciele Biura Obsługi Inwestorów.

- Te dwa wydarzenia mają odrobinę inny charakter. Podczas gdy na targach MIPIM zwiększamy świadomość inwestorów i budujemy wizerunek Miasta, na targach w Monachium rozmawia się o konkretnych oczekiwaniach inwestorów i możliwościach ich zrealizowania ze strony Miasta. To także szansa na nawiązanie kontaktów z firmami, które jeszcze nie znają potencjału Poznania - mówi Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów.

Najciekawszym terenem promowanym przez Miasto Poznań będą Wolne Tory. To najbardziej atrakcyjny obszar, mający strategiczne znaczenie dla miasta. Na prawie 48 hektarach ma szanse powstać zaprojektowana od podstaw dzielnica, z zabudową mieszkaniową, biurową i usługową. Podczas targów EXPO REAL Miasto prezentować będzie koncepcję urbanistyczną autorstwa Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Podczas targów zaprezentowane będą również pomysły miejskich urbanistów na inne ciekawe tereny inwestycyjne w Poznaniu. Nowe Jeżyce to tereny poprzemysłowe w rejonie ulic Dąbrowskiego, Kościelnej, Św. Wawrzyńca i Janickiego. Planowana jest tam dzielnica mieszkalno-usługowa z parkiem pośrodku. W miejscu dawnej Elektrociepłowni Garbary, na północnej części Ostrowa Tumskiego, mogłoby powstać np. muzeum techniki lub sztuki współczesnej, galerie, hotele czy przestrzeń coworkingowa. Z kolei w okolicy ul. Unii Lubelskiej, wzdłuż której powstanie nowa linia tramwajowa od ronda Żegrze, wybudowane będą nowe mieszkania.

Wśród 21 ofert inwestycyjnych są nieruchomości z przeznaczeniem pod działalność usługową, przemysłową, rekreacyjną, zabudowę wielorodzinną lub inwestycje hotelowe.

Wszystkie nieruchomości, dzięki przygotowanemu przez GEOPOZ modelowi 3D, Miasto będzie mogło zaprezentować w atrakcyjny sposób, na trójwymiarowej i interaktywnej makiecie Miasta.