Poznań przyciąga inwestorów - najlepiej w Polsce

Poznań ma najlepszą w Polsce i drugą w środkowo-wschodniej Europie strategię pozyskiwania zagranicznych inwestycji - dowodem jest nagroda, którą miasto zdobyło w prestiżowym międzynarodowym konkursie. Nagrody podczas uroczystej gali w Londynie odebrał Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

W prestiżowym zestawieniu Miasto Poznań zdobyło drugie miejsce w kategorii "City FDI Promotion strategy of the year"
W prestiżowym zestawieniu Miasto Poznań zdobyło drugie miejsce w kategorii "City FDI Promotion strategy of the year"

Gala podsumowująca konkurs Emerging Europe Leaders' Meeting & Awards 2019 odbyła się w piątek (28 czerwca) w Londynie. W prestiżowym zestawieniu Miasto Poznań zdobyło drugie miejsce w kategorii "City FDI Promotion strategy of the year". Stolicę Wielkopolski wyprzedziło tylko litewskie Wilno, a trzecie miejsce zajęło węgierskie miasto Debrecen.

Poznań został też wyróżniony tytułem "Business Friendly City - Local Authority Support" - jury konkursu doceniło wsparcie lokalnych władz dla pozyskiwania nowych inwestycji oraz rozwoju biznesu. Stolica Wielkopolski zajęła także wysokie 4. miejsce w ogólnym rankingu miast przyjaznych dla biznesu "Business-friendly city of the year" - Poznań jest pierwszym miastem w zestawieniu po europejskich stolicach (Pradze, Wilnie i Warszawie).

Za sukcesem Miasta Poznania w Londynie stoją nowe projekty z 2018 i 2019 roku. Na poznańskim rynku powitaliśmy 8 firm: Transcosmos, Payworks, HOMAG, FEV, Conectys, Computacenter, GSK Finance Hub, a ostatnio także NEXT IT, które zapewniły już ponad 450 miejsc pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki dynamicznemu rozwojowi poznańskich firm - zarówno tych, które dopiero ulokowały swoje inwestycje w naszym mieście, jak i tych, które od lat istnieją na poznańskim rynku, jak np. GSK -  liczba atrakcyjnych ofert pracy w Poznaniu stale rośnie.

- Jesteśmy jedynym polskim miastem w TOP3 w kategorii "City FDI Promotion strategy of the year", co oznacza, że obraliśmy właściwy kierunek w obsłudze inwestorów - dynamicznie odpowiadamy na ich potrzeby i zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji - mówi Katja Lożina, Dyrektor Biura Obsługi Inwestorów. - W ostatecznym rankingu "Business Friendly City" ("miasto przyjazne dla biznesu") eksperci wybierali spośród 75 miast regionu Europy środkowo-wschodniej. Wygrana w kategorii "Local Authority Support" ("wsparcie władz lokalnych") to dla Biura Obsługi Inwestorów ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy na rzecz rozwoju biznesu w Poznaniu.

Najbliższe miesiące to dalsze działania na rzecz poznańskich inwestorów. Dzięki środkom unijnym Biuro Obsługi Inwestorów rozpocznie współpracę z poznańskim studiami gamedev. Ponadto już we wrześniu odbędzie się konferencja dla specjalistów IT, organizowana we współpracy z gronem poznańskich firm.

BOI/AW