Przed nami kolejna edycja biegu charytatywnego Poznań Business Run

3,5 tysiące biegaczy weźmie w tym roku udział w poznańskiej edycji Business Run. To największy biznesowy bieg w Polsce, który odbywa się jednocześnie w 9 miastach. Sztafety biegaczy wystartują w niedzielę, 2 września. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony m.in. na zakup protez i rehabilitację osób z niepełnosprawnością ruchową.

Poznań Business Run 2017
Poznań Business Run 2017

Impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku weźmie w niej udział 23 tys. uczestników. W stolicy Wielkopolski pobiegnie 3,5 tys. zawodników. To więcej niż w zeszłym roku - wówczas było to 2870 osób.

- Przedsiębiorczość, etos pracy to nasza historia, tradycja i duma. Poznań jest miastem przyjaznym dla biznesu. Działa tutaj wiele firm. To, ile z nich bierze udział w Business Run pokazuje, że przedsiębiorcy, którzy funkcjonują w naszym mieście, potrafią się angażować również w działania społeczne. To bardzo cieszy. Bieg wpisuje się w strategie Miasta Poznania, które pamięta o słabszych i potrzebujących - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Trasa biegu została zaplanowana tak, aby nie powodować większych utrudnień komunikacyjnych. Wzorem ubiegłego roku, przebiegać będzie wzdłuż Wartostrady, pomiędzy mostami Bolesława Chrobrego i św. Rocha. Start i meta zostaną usytuowane na bieżni przy boisku sportowym w sąsiedztwie Bramy Poznania ICHOT.

-  Business Run to kolejna duża impreza, która na dobre zagościła w Poznaniu. Nasze miasto jest ważnym ośrodkiem, jeśli chodzi o wydarzenia sportowe. Mieszkańcy chętnie się w nie angażują. Business Run wyróżnia się na tle innych biegów konkretnym przesłaniem. Dochód z wpisowego w całości jest przeznaczony na cel charytatywny - podkreśla Ewa Bąk, dyrektorka Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, organizowany co roku - od 7 lat. Ma charakter pięcioosobowej sztafety, w której każdy uczestnik musi zmierzyć się z dystansem 4 km. Celem akcji jest wsparcie osób z niepełnosprawnością, promocja aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

- Wszystko zaczęło się w Krakowie. Teraz pomagamy w dziewięciu miastach w Polsce i ogromnie się z tego powodu cieszymy. Udało się, bo fantastyczni ludzie ze środowisk biznesowych powiedzieli: chcemy pomóc osobom, które nie miały tyle szczęścia w życiu, a przy okazji oderwać się od biurek i zrobić coś dla siebie - tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Business Run Poland. - Nasi beneficjenci to osoby po zabiegach reamputacji, które czekają na rehabilitację. Do tej pory udało się pomóc 212 potrzebującym.

Imprezę wpierają ludzie ze świata kultury i sportu. Grono ambasadorów powiększa się co roku o nowe nazwiska. Wśród nich są m.in. Mateusz Kusznierewicz, Aleksander Doba, Antonii Królikowski, Rafał Sonik, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Kamińska, Mateusz Janicki, Ada Palka, Rafał Wilk czy Mariusz Wlazły.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć inicjatywę, a z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegu, mogą pomóc w zbiórce środków przez poszczególne drużyny w ramach akcji "Pomagam bardziej". Wystarczy wejść na stronę internetową: www.polandbusinessrun.pl, a następnie wybrać miasto i drużynę, za pośrednictwem której chce się dokonać wpłaty. Reprezentacja, która zbierze najwięcej funduszy, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera, zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Dawida Wolińskiego.

Business Run odbędzie się w niedzielę, 2 września - start o godz. 10.30. Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie internetowej: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/poznan

Organizatorami poznańskiej edycji Business Run są: Miasto Poznań, Todo, Banach Outsourcing, DPS, Fibaro, O&A, a sponsorami głównymi Enea oraz GSL.

AJ