ROCKWOOL Group - nie tylko izolacje

ROCKWOOL Global Business Services to firma z sektora usług nowoczesnych. Jako swój cel stawiają sobie poprawę jakości życia. Są to otwarci, proaktywni ludzie, którzy stale poszukują nowych wzywań.

Nowe biuro ROCKWOOL Global Business Services w Poznaniu
Nowe biuro ROCKWOOL Global Business Services w Poznaniu

Firma ROCKWOOL nosi miano pierwszego zachodniego inwestora, który uruchomił w Polsce produkcję i sprzedaż materiałów izolacyjnych ze skalnej wełny mineralnej. W ciągu 25 lat w Polsce otworzyli dwie fabryki - jedną niedaleko Zielonej Góry, drugą w okolicach Ostrowii Mazowieckiej. W samych fabrykach znajduje się łącznie siedem linii produkcyjnych oraz dodatkowe linie obróbki. Natomiast w Poznaniu otwarto centrum kompetencyjne spółki ROCKWOOL International.

Produkty ROCKWOOL są używane w zabudowie wszelkiego rodzaju: od budownictwa mieszkaniowego przez obiekty przemysłowe jak i handlowe, na instalacjach technicznych kończąc. Asortyment tworzony przez specjalistów ROCKWOOL sprawdza się w każdych warunkach!

Firma od samego początku wspiera inicjatywy społeczne oraz promuje wartości takie jak: odpowiedzialność, uczciwość i efektywność, łączy pasje z przedsiębiorczością. Oprócz produkcji materiałów budowlanych, grupa ROCKWOOL stworzyła również ROCKWOOL Global Business Services - centrum kompetencyjne, świadczące usługi z zakresu księgowości, finansów i IT. RGBS to zespół kompletnych i otwartych ludzi, którzy wspierają aktywnie grupę ROCKWOOL na każdej płaszczyźnie, od procesów księgowych począwszy, skończywszy na kontrolingu. Firma oferuje rozwój zarówno pionowy jaki i poziomy, ze względu na zróżnicowane preferencje pracowników. Praca w RGBS to nie tylko liczby i słupki, to również nieustanna praca z ludźmi, usprawnianie procesów, prowadzenie projektów i praca zespołowa. Warto dodać, że poza księgowością i finansami, w RGBS obecny jest także dynamicznie rozwijający się zespół związany z branżą IT, odpowiedzialny za projekty z zakresu rozwoju aplikacji mobilnych, systemu SAP, MS Dynamics, Office 365 i wiele innych.

Warto również zauważyć, że ROCKWOOL Global Business Services zostało wyróżnione Najlepszym Ośrodkiem SSC (The Most BeLOVEd SSC) w Poznaniu. Jest to nagroda w największym konkursie, skupiającym się na zadowoleniu pracowników w sektorze usług biznesowych w Polsce organizowany przez SSC Heroes, wiodący portal dedykowany dla pracowników tego sektora. RGBS został wybrany spośród 76 organizacji, które wzięły udział w konkursie w całej Polsce. Jest to szczególnie ważne, ponieważ rywalizacja opierała się na głosach pracowników oraz szczegółowej ankiecie dotyczącej kariery, treści pracy, środowiska biurowego i zabawnych zajęć w obecnym miejscu pracy. Cytując Anetę Maćkowiak, HR Manager "Wspaniale jest widzieć, że po 1,5 roku od założenia centrum możemy zobaczyć takie pozytywne wyniki. Wierzymy, że ta nagroda sprawi, że nasza marka będzie bardziej rozpoznawalna na rynku i pomoże nam przyciągnąć i utrzymać nasze talenty".

W zeszłym roku firma zwiększyła zatrudnienie głównie w działach zobowiązań, należności i windykacji, danych podstawowych, procesów płatności, księgi głównej, kontrolingu oraz IT i obecnie zatrudnia ponad 200 osób. Firma stale podnosi sobie poprzeczkę i szuka chętnych do współpracy, zatem jeśli znasz dobrze język angielski oraz inny język obcy, studiowałeś ekonomię, rachunkowość i inne kierunki pokrewne lub filologie, czy informatykę, to sprawdź oferty pracy w ROCKWOOL Global Business Services [KLIK].