Spotkanie z przedstawicielami Venture Devs

Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania, spotkał się w siedzibie Urzędzie Miasta z przedstawicielami firmy Venture Devs. To polsko-amerykańska firma technologiczna działająca na rynku IT, R&D i w inwestycjach, która ma swoje biuro w Poznaniu.

Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z przedstawicielami VentureDevs
Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z przedstawicielami VentureDevs

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o poznańskich inwestycjach związanych z nowymi technologiami oraz o gotowości do wzajemnej współpracy.

- Taka firma, jak Państwa, to duży plus dla Miasta - mówił Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta. - Jako samorząd współpracujemy z wieloma inwestorami i jesteśmy otwarci na kolejne współdziałania. Poznań jest najlepszą lokalizacją dla sektora usług nowoczesnych w Polsce, co potwierdzają liczne rankingi.

Firma Venture Devs powstała w odpowiedzi na problem małych firm, którym brakowało zaplecza technologicznego. Zajmuje się projektowaniem oprogramowania dla firm (od start-upów po duże korporacje), ze szczególnym uwzględnieniem branży fintech i mobile. Wśród klientów firmy można wymienić znany startup do zamawiania usług transportu samochodowego UBER, szwedzką instytucję rządową czy rodzinę królewską z Dubaju. Aktualnie VentureDevs zajmuje się realizacją projektu dla międzynarodowej gwiazdy muzyki pop, innowacyjnym startupem w branży automotive oraz zabezpieczeniem systemu blockchain w branży finansowej, który zrewolucjonizuje bezpieczeństwo przepływu środków finansowych. W Polsce firma zatrudnia około 90 pracowników (w biurach zlokalizowanych w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie). Poznańskie biuro działa od ponad 2 lat. 

Założycielami firmy są Wojciech Sobczuk, programista i twórca pierwszego polskiego portalu społecznościowego Grono.net oraz Joe Gardner, inicjator międzynarodowej sieci aniołów biznesu w Dolinie Krzemowej.