Wiosenna edycja Poznań Mentoring Walk zakończona warsztatami w Chybach

Podczas ostatniej edycji Poznań Mentoring Walk organizatorzy obiecali, że, jeśli uczestnicy przejdą więcej niż 100 000 kroków, w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Chybach odbędą się specjalne warsztaty kompetencyjne. Cel został osiągnięty, dlatego 30. czerwca przeprowadzono zajęcia pod tytułem "Odnaleźć w sobie siłę".

Warsztaty w Chybach we współpracy z Poznań Mentoring Walk
Warsztaty w Chybach we współpracy z Poznań Mentoring Walk

Warsztaty poprowadziła jedna z mentorek - Karolina Pietz Drapińska, zawodowy doradca i trener, a także Dyrektor Marketingu w firmie Komputronik. Karolina pomogła uczestniczkom warsztatów zastanowić się, jak znaleźć swoje mocne strony i skąd czerpać energię do działania.

Aby uczestnicy mogli w pełni skupić się na warsztatach, w tym samym czasie wolontariusze zajmowali się najmłodszymi podopiecznymi ośrodka, oferując im szereg gier i zabaw. Tego dnia świetlica ośrodka zamieniła się w kolorowy plac zabaw pełen klocków, balonów i baniek mydlanych. Wesołym piosenkom i śmiechom nie było końca!

Poznań Mentoring Walk to inicjatywa inspirowana działaniami międzynarodowej organizacji Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright. Pierwsza Dama Ameryki i była Sekretarz Stanu postanowiła wspierać kobiety w ramach idei "prawa człowieka to prawa kobiet, a prawa kobiet to prawa człowieka".

Kolejne edycje Poznań Mentoring Walk tworzą przestrzeń dla liderek do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji i ciągłego rozwoju. Jednocześnie jest to doskonała okazja do poznania przedstawicieli lokalnych organizacji biznesowych oraz środowiska kultury i sztuki. Z niecerpliwością czekamy na trzecią odsłonę Poznań Mentroing Walk w przyszłym roku!