Publikacje Biura Obsługi Inwestorów

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowywanymi przez Biuro Obsługi Inwestorów publikacjami. 


Raport "Potencjał inwestycyjny sektora IT w Poznaniu"

Raport powstał we współpracy z agencją rekrutacyjną Experis, która przeprowadziła badanie ankietowe przedstawicieli firm IT w Poznaniu, aby przeanalizować potencjał, możliwości i bariery rozwoju tej branży. Publikacja potwierdza, że Poznań to dobra lokalizacja do prowadzenia biznesu w sektorze IT, która ma duży, lecz nie w pełni wykorzystany potencjał, dlatego jest tutaj miejsce na nowych graczy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami! Raport dostępny jest w języku polskim oraz angielskim.

Załączniki


Move to Improve. City of Poznan

Nowy folder Miasta Poznania "Move to Improve. City of Poznan" powstał na potrzeby 9. Międzynarodowej Konferencji ABSL. W materiale prezentujemy najnowsze dane dot. m.in. potencjału ludzkiego, otoczenia biznesowego, dostępności komunikacyjnej Poznania, rynku nieruchomości biurowych. Folder dostępny jest w języku angielskim.

Załączniki


Sektor game development w Poznaniu. Let's play!

Sektor game development uznawany jest za perspektywiczny dla Miasta Poznania. Oferuje ciekawe możliwości zatrudnienia dla specjalistów IT oraz graphic designerów. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi faktami nt. otoczenia sektora gamedev! Ulotka powstała w związku z udziałem Miasta Poznania w największych targach gier komputerowych Gamescom w Kolonii. Dostępna jest w języku angielskim.

Załączniki


Raport "Poznański Rynek Nieruchomości 2016"

Publikacja dotyczy podsumowania sytuacji na poznańskim rynku nieruchomości w 2016 roku oraz prognoz na rok 2017 i obejmuje informacje z sektorów: biurowego, handlowego i magazynowego.

Wierzymy, że niezbędne informacje podane w odpowiednim czasie i w przystępnej formie są najważniejszą potrzebą współczesnego biznesu, a raport "Poznański rynek nieruchomości 2016" w pełni odpowiada na to zapotrzebowanie.

Publikacja powstała przy udziale merytorycznym Colliers International i jest dostępna w języku polskim i angielskim.

Załączniki


Raport Usługi Biznesowe w Poznaniu

Raport przygotowany dla Miasta Poznania przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) we współpracy z JLL i Randstad.

Załączniki


Katalog ofert inwestycyjnych pod nieruchomości hotelowe (j. angielski)

Zebrane oferty inwestycyjne przeznaczone pod zabudowę hotelową.

Załączniki


Poznań najlepsze miasto dla biznesu:

Jesteśmy przekonani, że Poznań jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno dla międzynarodowych korporacji jak i dla małych przedsiębiorstw.

Załączniki


Focus on Poznań:

Załączniki


Sektor nowoczesnych usług dla biznesu BPO/SSC/ITO w Poznaniu:

Raport Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych  (ABSL) za rok 2014 dotyczący sektora nowoczenych usług dla biznesu w Poznaniu:

Załączniki


Przewodnik dla pracodawcy-inwestora:

Publikacja to przewodnik w pigułce obejmujący tematy związane z przepisami prawa pracy oraz lokalnego rynku pracy.

Załączniki


Stay in Poznań:

Lista największych poznańskich firm, które zatrudniają młodych i zdolnych ludzi!

Załączniki