Zaproszenie Prezydenta do inwestowania w Poznaniu

Szanowni Inwestorzy! Drodzy Państwo!

Serdecznie zapraszam Państwa do Poznania - miasta najbardziej otwartego na nowe inwestycje. Wieloletnia tradycja łączy się tu
z prężnym rozwojem i ciągłym patrzeniem w przyszłość.

Poznań charakteryzuje się ogromnym potencjałem gospodarczym. Do tej pory zaufało nam już ponad 90 tysięcy podmiotów gospodarczych, a liczba ta ciągle rośnie.

Atrakcyjne położenie, dobra infrastruktura komunikacyjna, najlepszy
w kraju kapitał ludzki, świetnie wykształcone kadry i rozwinięty system środowiska biznesu to tylko niektóre z zalet szczególnie cenionych przez naszych obecnych inwestorów. Nie bez powodu Poznań jest jednym z głównych ośrodków lokalizacji inwestycji zagranicznych w Polsce. Od 1990 roku skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych zrealizowanych w mieście wyniosła prawie 7 mld USD. Sektory priorytetowe: produkcja zaawansowana technologicznie, Business Process Outsourcing (BPO), Badania i Rozwój (B + R), działalność kongresowo-wystawiennicza, infrastruktura rekreacyjno-rozrywkowa. Prężnie rozwija się również przemysł motoryzacyjny, spożywczy i farmaceutyczny.

Ponadto miasto oferuje inwestorom bogatą ofertę nieruchomości oraz powierzchni biurowych.

W trosce o komfort współpracy z obecnymi i przyszłymi inwestorami miasto wciąż prężnie się rozwija. Chęć ciągłego zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej Poznania skutkuje dynamicznymi zmianami w zakresie infrastruktury, systemów wspierania inwestycji a także usprawniania systemów komunikacji z inwestorami.

Miasto stwarza idealne warunki do prowadzenia działalności międzynarodowych korporacji jak i mniejszych przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że Poznań to najlepsza lokalizacja dla Państwa inwestycji.

Zachęcam do kontaktowania się z zespołem Biura Obsługi Inwestorów, który udzieli Państwu kompleksowej informacji na temat warunków prowadzenia inwestycji w naszym mieście.

Gorąco zapraszam do inwestowania w Poznaniu!

Jacek Jaśkowiak

Prezydent Miasta

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej