Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej oddany do użytku

Rowerzyści mogą już korzystać z kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Oddano własnie do użytku jej fragment między ul. Matejki i Ułańską. Jeszcze w tym miesiącu przekazany do użytkowania zostanie ostatni z odcinków drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej wchodzący w zakres tej inwestycji - od ul. Wojskowej do Promienistej.

Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej oddany do użytku
Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej oddany do użytku

Dwukierunkowym traktem o bitumicznej nawierzchni rowerzyści już od miesiąca mogą już poruszać się bez przeszkód od ul. Roosevelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga. W najbliższych dniach na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich zostanie włączona nowo wybudowana sygnalizacja świetlna, która przeszła już niezbędne testy.

Na drugą połowę przyszłego roku planowane jest oddanie do użytku kolejnych odcinków drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej - od ul. Słonecznej do ul. Jugosłowiańskiej. W ramach tej inwestycji na niemal 1,5-kilometrowym odcinku zostaną przebudowane istniejące sygnalizacje świetlne i zbudowana zostanie nowa, na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej. Projekt przewiduje również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego.

Źródło: PIM