Naprawa nawierzchni na ul. Warszawskiej

Zniszczony odcinek jezdni ul. Warszawskiej pomiędzy węzłem Antoninek i ulicą Mogileńską zostanie wyremontowany i wzmocniony. Prace rozpoczną się 7 października po porannym szczycie komunikacyjnym. Będą prowadzone na jezdni wjazdowej do miasta przez najbliższe dwa miesiące z przerwą na okres Wszystkich Świętych.

Naprawa nawierzchni na ul. Warszawskiej
Naprawa nawierzchni na ul. Warszawskiej

Nawierzchnia ul. Warszawskiej - zarówno na drodze wjazdowej, jak i wyjazdowej z Poznania - wymaga pilnego remontu. Koleiny, spękania, ubytki w nawierzchni, zniszczone zatoki autobusowe - tak dziś prezentuje się ulica o jednym z największych natężeń ruchu w mieście. W godzinach szczytu korzysta z niej nawet 4 tys. pojazdów.

Droga prowadząca od ronda Śródka w kierunku wschodniej granicy miasta to jedna z najdłuższych ulic w Poznaniu. W celu minimalizacji utrudnień, a także ze względów finansowych, technicznych i logistycznych remont zostanie przeprowadzony etapami. Pierwszy zostanie wyremontowany odcinek jezdni północnej (wjazdowej, po stronie cmentarza) od węzła Antoninek do ulicy Mogileńskiej, o długości 1,5 km.

Prace będą polegać na frezowaniu zniszczonych warstw asfaltobetonu, wzmocnieniu konstrukcji asfaltowej, a następnie na ułożeniu nowych warstw wiążącej i ścieralnej. Wyremontowane zostaną również dwie zatoki autobusowe, istniejące perony przystankowe, a także wymienione będą krawężniki i obrzeża jezdni. Wykonawca wymieni również bariery ochronne w pasie rozdziału.

Prace będą prowadzone pod ruchem, a poszczególne fragment jezdni będą wygrodzone na czas remontu. Autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian. Mając na uwadze okres Wszystkich Świętych, prace na jezdni zostaną wstrzymane od 26 października do 3 listopada, aby umożliwić dojazd do cmentarza na Miłostowie.

Harmonogram prac na jezdni północnej (wjazdowej do miasta):

7-25 października - remont odcinka od węzła Antoninek do wjazdu na cmentarz Miłostowo;

26.10-3.11 - przerwanie prac na jezdni w związku ze Świętem Zmarłych i wzmożonym ruchem przy cmentarzu;

4-25 listopada - remont odcinka od wjazdu na cmentarz do skrzyżowania z ulicą Mogileńską.