Konsultacje społeczne dotyczące projektu przebudowy ulicy Kilińskiego

Szanowni Państwo,
zapraszamy do rozmowy o ulicy Jana Kilińskiego!

Wilda to cenna historycznie dzielnica naszego miasta, a ulica Kilińskiego jest jej ważnym elementem. Zabudowa ulicy powstawała na początku XX wieku. Okazałe kamienice do dziś budzą podziw. Dawny blask i charakter ulicy przeminął jednak wraz z upływem lat.

Dziś ulica Kilińskiego wymaga zmian. Chodniki są zniszczone i zastawione samochodami. Brakuje koszy na śmieci i ławek. Niegdyś zielona, obecnie może się poszczycić tylko kilkoma drzewami. Chęć odnowy ulicy zgłoszona została też jako projekt do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dlatego też zapraszamy do wspólnej rozmowy o ulicy Kilińskiego, o tym co przeszkadza i co wymaga poprawy. Chcielibyśmy porozmawiać o propozycjach przygotowanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Nowy projekt ulicy zakłada stworzenie bezpiecznej, wygodnej i zielonej przestrzeni, w której przyjemnie się mieszka.

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne w czwartek 28 marca br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Prądzyńskiego 53 w Poznaniu. Będą w nim uczestniczyć m.in. przedstawiciele ZDM, projektant oraz Pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta.

Konsultacje społeczne potrwają od 28 marca do 11 kwietnia br. Szczegółowe informacje dostępne będą na naszej stronie stronie konsultacyjnej oraz na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich. W tym czasie będziecie Państwo mogli również przesyłać swoje uwagi na adres: kilinskiego@zdm.poznan.pl.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i do udziału w konsultacjach!

Do zobaczenia!

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej