Park Kulturowy Stare Miasto - konsultacje społeczne, 1 października do 15 listopada 2017 r.

Za nami spotkanie konsultacyjne i warsztat projektowy. W planach - kolejne spotkania z poznaniakami wokół Parku Kulturowego Stare Miasto.

Jakie są główne założenia uchwały o powołaniu parku kulturowego? Czego dotyczą najważniejsze zmiany i w jaki sposób będą wprowadzane? Jak powinny wyglądać staromiejskie elewacje, szyldy sklepów i restauracji? O tym między innymi dyskutowaliśmy podczas spotkań konsultacyjnych.

Drugie z nich przybrało szczególną formę warsztatów. Zaprosiliśmy poznaniaków, by wcielili się w rolę miejskich projektantów i, bazując na zapisach uchwały, w praktyce przetestowali sposób rozmieszczania reklam i informacji w witrynach i na elewacjach.

To nie koniec spotkań z mieszkańcami. W dniach 4 i 5 listopada na Starym Mieście stanie punkt konsultacyjny, przy którym będzie można zapoznać się z założeniami uchwały. Z tego miejsca o godz. 12.15, pod kierunkiem przedstawicieli Miejskiego Konserwatora Zabytków, wyruszy "Spacer po Starym Mieście".

Jednocześnie przez cały ten weekend będziemy osobiście zapraszać przedsiębiorców i mieszkańców do udziału w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 6 listopada w Galerii Miejskiej Arsenał, o godzinie 17.00.

Do 15 listopada czekamy na opinie mieszkańców i przedsiębiorców w sprawie zapisów projektu uchwały, w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków pod adresem park_kulturowy@um.poznan.pl.

A już 23 listopada 2017 r., także przy Arsenale, w pasażu na ul. Jana Baptysty Quadro otworzymy wystawę poświęconą przestrzeni Starego Miasta.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej