1 sierpnia rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w PCŚ!

We wtorek 1 sierpnia 2017 r. w Poznańskim Centrum Świadczeń rozpoczyna się nabór wniosków na nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy. Wnioski będzie można składać w aż czterech lokalizacjach na terenie Poznania, a także z wykorzystaniem elektronicznych kanałów komunikacji (ePUAP, Empatia, ZUS, bankowość internetowa).

Nowy okres świadczeniowy w_PCŚ
Nowy okres świadczeniowy w PCŚ

Od lipca bieżącego roku w PCŚ przyjmowane są już wnioski w sprawie przyznania stypendium szkolnego na nadchodzący rok 2017/2018. Od 1 sierpnia można również składać wnioski o przyznanie następujących świadczeń na nowy okres zasiłkowy:

  • świadczenie wychowawcze (500+);
  • świadczenie rodzinne;
  • świadczenie z funduszu alimentacyjnego.

Ze względu na ogromne zainteresowanie Mieszkańców wyżej wymienionymi świadczeniami, Miasto przygotowało aż cztery punkty, gdzie można przyjść i złożyć odpowiedni wniosek:

  1. PCŚ przy ulicy Wszystkich Świętych 1;
  2. PCŚ przy ulicy Małachowskiego 10;
  3. Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych przy ul. Libelta 16/20 (tylko złożenie dokumentów - bez weryfikacji);
  4. Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa przy ul. 28 Czerwca 1956 R. nr 404 (tylko złożenie dokumentów - bez weryfikacji).

W celu uniknięcia kolejek, zachęcamy do skorzystania z możliwości zarezerwowania wizyty w PCŚ. Aby to uczynić, wystarczy zadzwonić do POZnan*KONTAKT - numer tel.: 61 646 33 44 lub dokonać rezerwacji samodzielnie, poprzez formularz internetowy dostępny na stronie internetowej PCŚ.