Bilet grupowy dla uczniów szkół podstawowych

Od 1 lipca uczniowie szkół podstawowych będą mogli skorzystać z biletu grupowego. To nowość w taryfie biletowej Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Bilet grupowy do dzieci i opiekunów_grup
Bilet grupowy do dzieci i opiekunów grup

Bilet grupowy będzie kosztował 50 zł. i obowiązywał przez 10 godzin w strefach A+B+C. Uprawnia on do przejazdu nawet 30 osób (plus 2 opiekunów) środkami komunikacji publicznej w Poznaniu i stanowi uzupełnienie oferty dedykowanej organizatorom wycieczek. Do tej pory, dla uczestników imprez i wydarzeń kulturalnych, religijnych, sportowych itp., których liczba wynosiła minimum 10 osób, ZTM kierował ofertę tzw. przejazdu zorganizowanego. Podstawą do skorzystania z takiej formy rozliczenia za przewóz jest podpisanie z ZTM odpowiedniej umowy, w której określone będą warunki przejazdu.

Od lipca, alternatywę dla przejazdu zorganizowanego będzie stanowił właśnie bilet grupowy. To duże ułatwienie, bo zakupić go będzie można nie tylko w Punktach Obsługi ZTM, ale również w biletomatach.

W przypadku wątpliwości:

  • którą formę opłaty za przejazd wybrać;
  • jakie stawki opłat obowiązują w poszczególnych strefach;
  • czy przysługują nam ulgi i zwolnienia z opłat;
  • jak wyrobić Poznańską Elektroniczną Kartę Aglomeracyjną,

zachęcamy do kontaktu z miejską infolinią POZnan*KONTAKT pod numerem telefonu 61 646 33 44. Nasi Konsultanci czekają na Państwa pytania od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 - 20:00.

Do usłyszenia!