E-dowody: kto? kiedy? jak?

Od 4 marca poznaniacy będą mogli składać wnioski o wydanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Nowe zmiany zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji niosą za sobą wiele pytań, na które z chęcią odpowiedzą konsultanci POZnan*KONTAKT.

E-dowody osobiste od 4 marca 2019
E-dowody osobiste od 4 marca 2019

Nowe dowody osobiste tzw. e-dowody będą wydawane osobom, które złożą wniosek po dniu 4 marca 2019 roku. Osoby, które ubiegały się o wydanie dokumentu przed tym terminem otrzymają dowody osobiste bez naniesionej warstwy elektronicznej.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że w piątek, 1 marca 2019 r. od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane w urzędach tylko do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości ani złożenia wniosku, ani załatwienia innych spraw dotyczących dowodu osobistego, np. nie będzie można odebrać gotowego już dokumentu.

Ponadto od środy, 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączona zostanie możliwość elektronicznego złożenia wniosku o dowód. Chodzi o to, by wszystkie wnioski elektroniczne, które zostaną złożone mogły zostać obsłużone. Wnioski online będzie można składać ponownie od poniedziałku - 4 marca 2019 r.

Więcej informacji o nowych dokumentach można zasięgnąć w POZnan*KONTAKT pod numerem 61 646 33 44