Idziemy na wybory samorządowe

Dziś - 17. października - dobiega końca akcja dopisywania się mieszkańców Poznania do spisów i rejestrów wyborców. Dzień kiedy wybierzemy naszych lokalnych i regionalnych włodarzy nastąpi już w najbliższą niedzielę. Tylko w ostatnich dniach zaobserwować mogliśmy skokowy wzrost zainteresowania kwestiami związanymi z możliwością udziału w głosowaniu oraz procedurami dotyczącymi organizacji wyborów samorządowych.

Źródło: facebook.com
Źródło: facebook.com

Siedziba Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych od poniedziałku jest miejscem zjawiska, które bez przesady można nazwać oblężeniem. Jak informuje dyrektor WSOUK Bartosz Pelczarski, do obsługi wyborców skierowanych zostało 30 urzędników. Tylko do wtorku przyjęto i obsłużono około 4000 wniosków.

Również Linia Miasta doświadcza wzmożonego zainteresowania mieszkańców Poznania niedzielnymi wyborami. Serwis wyborczy jeszcze w zeszłym tygodniu obsługiwał w tym temacie kilkanaście połączeń dziennie - natomiast w dniu wczorajszym mieliśmy do czynienia z kilkuset rozmowami. Udzielamy informacji na temat zasad i sposobów dopisywania się do rejestru i spisu wyborców, lokali wyborczych czy udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy w godzinach od 7:30 do 20:00 pod numerem 61 646 33 44. Po usłyszeniu zapowiedzi należy wybrać numer 5.

AL