Kolejne prace torowo-sieciowe.

24 czerwca w sobotę, rozpocznie się kolejny z zaplanowanych w tym roku przez ZTM remont torowiska. Tym razem prace torowo-sieciowe prowadzone będą na ulicy Królowej Jadwigi. 

Remont_torowiska
Remont torowiska

W piątek 23 czerwca zakończone zostaną prace serwisowe torowiska w rejonie węzła Murawa. W związku z tym na trasę wraca tramwaj linii nr 19, a na swoje pierwotne trasy linie nr 3, 4, 9, 10 i 11, co oznacza, że tramwaje będą ponownie dojeżdżać do pętli Połabska, Wilczak, Piątkowska.

Dzień później ruszają z kolei prace serwisowe przy ulicy Królowej Jadwigi (od ronda Rataje do Wierzbięcic). W związku z tym, do końca wakacji zmienionymi trasami będą kursować linie tramwajowe nr 2, 7, 9, 15 i 20. Dodatkowo, zawieszone zostanie kursowanie linii nr 6, 12 oraz 18. W ich miejsce uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza - linia autobusowa T6.

Przypominamy, że w przypadku objazdów (planowanych i nagłych nieplanowanych) bilet okresowy na trasę do 6, 18 lub 24 przystanków zachowuje ważność:

  • na trasie objazdowej;
  • na trasie komunikacji zastępczej;
  • na innej, najdogodniejszej dla pasażera trasie pod warunkiem korzystania z przystanków najbliżej położonych wobec początkowego i końcowego określonego w ww. bilecie.

To nie jedyne zmiany w kursowaniu transportu publicznego. Od 24 czerwca obowiązywać będzie również letni rozkład jazdy. Szczegóły - TUTAJ.

Szczegółowe zmiany w kursowaniu transportu publicznego związane z wyżej wymienionym remontem torowiska znaleźć można na stronie internetowej ZTM lub zadzwonić do POZnan*KONTAKT - 61 646 33 44. Nasi Konsultanci pomogą zaplanować trasę, uwzględniając wprowadzone przez miejskiego przewoźnika zmiany w rozkładzie jazdy.

Czekamy na Państwa telefony!