Lekcja integracyjna w POZnan*KONTAKT

W minioną środę Biuro Poznań Kontakt odwiedziły dzieci z klasy Vb Szkoły Podstawowej nr 75 z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z rolą miejskiego Call Center w funkcjonowaniu Urzędu Miasta, utrwalić w pamięci kilka najważniejszych numerów ratunkowych, a także poznać zasady prowadzenia kulturalnej rozmowy przez telefon.

Lekcja integracyjna w_POZnan*KONTAKT_1
Lekcja integracyjna w POZnan*KONTAKT_1

Nasi młodzi goście mogli również usłyszeć przykładowe rozmowy, poprowadzone przez konsultantów linii miasta oraz zapoznać się z narzędziami wykorzystywanymi do ich obsługi. Ponadto, Pracownicy POZnan*KONTAKT odpowiedzieli na szereg pytań piątoklasistów, dotyczących specyfiki pracy w Call Center i technik sprawnej komunikacji za pomocą telefonu.

Nie zabrakło oczywiście czasu na ćwiczenia praktyczne. Dzieci przeprowadziły między sobą symulowane rozmowy, których celem było doskonalenie umiejętności komunikacyjnych. Dzięki temu w razie potrzeby wezwania służb ratunkowych, zgłoszenia zbłąkanego kota lub psa, czy choćby przekazania innej ważnej informacji, wykonanie połączenia telefonicznego z pewnością przebiegnie sprawniej.

Na koniec spotkania uczniowie Vb podzieleni zostali na małe grupy i wykonali autorskie plakaty promujące Biuro Poznań Kontakt. Przy ich przygotowywaniu dzieci posłużyły się różnego rodzaju pisakami, zdjęciami i co ciekawe - również poznańską gwarą. Trzeba przyznać, że pomysłowość młodych ludzi przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Wszystkim uczniom oraz Pani Jolancie Smółce - opiekunowi grupy - serdecznie dziękujemy za wizytę. Mamy nadzieję, że odwiedziny w miejskim Call Center podobały się dzieciakom. Kto wie, może w przyszłości i One zdecydują się związać swoją karierę zawodową z pracą na rzecz mieszkańców Miasta Poznania?

Wszystkich nauczycieli i opiekunów klas wczesnoszkolnych zainteresowanych przeprowadzeniem "lekcji integracyjnych" w Biurze Poznań Kontakt, zachęcamy do współpracy. Zgłoszenia można dokonać pod numerem 61 646 33 44 lub mailowo: poznan_kontakt@um.poznan.pl.

Miło nam poinformować, że trud Pracowników naszego Biura, włożony w przygotowanie "Lekcji integracyjnej", został doceniony przez Kierownictwo Szkoły Podstawowej nr 75 z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 Poznaniu. Jest to dla nas wielki powód do dumy i jednoczesnie motywacja do dalszej wytężonej pracy. Dziękujemy!

Załączniki