Miejski program leczenia niepłodności metodą IN VITRO

Ponad 360 par będzie mogło skorzystać z dofinansowanego przez Miasto Poznań programu polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020". Na realizację programu Miasto przeznaczy 1 835 000 zł na każdy rok realizacji programu.

Leczenie niepłodności metodą IN_VITRO
Leczenie niepłodności metodą IN VITRO

Do programu zostaną zakwalifikowane pary nie mogące zrealizować planów rozrodczych poprzez naturalną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

1)  wiek kobiety mieści się w przedziale 20-43 lata według rocznika urodzenia;

2) spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;

3) są mieszkańcami Poznania.

Maksymalna liczba zabiegów, do których przysługuje dofinansowanie z budżetu Miasta Poznania, to 3 zabiegi. Uczestnikom, w okresie realizacji Programu, przysługuje możliwość trzykrotnego dofinansowania w wys. 5 000 zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub trzykrotnego dofinansowania w wys. 2 000 zł do procedury adopcji zarodka - pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko.

Program realizowany będzie przez trzy placówki medyczne zlokalizowane w Poznaniu. Są to: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, InviMed  Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań, oraz IVITA.

Więcej informacji na temat miejskiego programu leczenia niepłodności uzyskać można na stronie internetowej projektu lub pod numerem telefonu linii miasta POZnan*KONTAKT 61 646 33 44.