Od 18 września remont na Jeżycach

W poniedziałek 18 września rozpoczyna się kolejny remont zaplanowany przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Tym razem prace torowo-sieciowe prowadzone będą na ulicy Dąbrowskiego, na odcinku od ulicy Mickiewicza do rynku Jeżyckiego. Remont wyeksploatowanego torowiska potrwa do drugiej połowy listopada 2017 roku.

remont_ul. Dąbrowskiego
remont ul. Dąbrowskiego

Rozpoczęcie inwestycji wiązać się będzie ze zmianami w organizacji ruchu. Utrudnienia czekają zarówno na pasażerów transportu publicznego jak i na kierowców. Z niedzieli na poniedziałek swoje trasy na czas remontu zmienią nocne linie autobusowe nr 236 oraz 246. Od poniedziałku 18 września zmienionymi trasami, przez Zwierzyniecką i Kraszewskiego, będą kursować linie tramwajowe nr 17 i 18.

W przypadku ruchu samochodowego przejezdność ulicy Dąbrowskiego będzie zachowana, jednak tylko drogą jednokierunkową, z utrzymanym ruchem pojazdów jadących od centrum w stronę rynku Jeżyckiego.

Szczegółowy przebieg tras autobusów, tramwajów oraz organizacji ruchu samochodowego, na czas remontu ulicy Dąbrowskiego, znajduje się na stronach internetowych ZTM oraz MPK.

Przypominamy, że Mieszkańcy którzy zadzwonią do Biura POZnan*KONTAKT pod numer 61 646 33 44, mogą uzyskać informację na temat aktualnego rozkładu jazdy czy zaplanować trasę, uwzględniającą wprowadzone przez miejskiego przewoźnika zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej. Konsultanci miejskiej infolinii czekają na Państwa telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 20:00.

Do usłyszenia!