Od 3 września ZTM wprowadza zimowy rozkład jazdy

Przypominamy, że od najbliższej niedzieli autobusy i tramwaje będą jeździć według zimowego rozkładu jazdy. Oznacza to, że komunikacja publiczna kursować będzie częściej niż w okresie letnim.

Zimowy Rozkład_Jazdy
Zimowy Rozkład Jazdy

Nowy rozkład jazdy obowiązywać będzie na wszystkich liniach obsługiwanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, z wyjątkiem linii 46 i 95, na których zmiany w częstotliwości kursowania zostaną wprowadzone od poniedziałku 4 września 2017 roku. Szczegółowy wykaz zmian w rozkładzie jazdy znajduje się na stronie internetowej ZTM oraz stronie internetowej MPK.

Zakończył się również remont torowiska na ulicy Królowej Jadwigi, dzięki czemu od 3 września na swoje stałe trasy wracają tramwaje linii nr 6, 12, 18. Po wakacyjnej przerwie kursowanie wznawia również linia nr 3 (od 4 września).

Kolejna zmiana w rozkładzie jazdy transportu publicznego związana jest z rozpoczęciem przebudowy ulicy Św. Marcin. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Jak zawsze zachęcamy do skorzystania z pomocy konsultantów linii miasta POZnan*KONTAKT. Pod numerem telefonu     61 646 33 44 można uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, zaplanować trasę przejazdu autobusem lub tramwajem, a także zapoznać się z taryfą opłat czy warunkami korzystania z ulg za przejazdy.

Do usłyszenia!