Poznański Budżet Obywatelski 2018 - głosujemy!

Trwa etap głosowania na poszczególne projekty w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Aż do 30 października można oddawać swoje głosy na 160 propozycji, z czego 47 z nich to projekty ogólnomiejskie, a 113 - rejonowe.

PBO_2018
PBO 2018

Każdy głosujący dysponuje 3 głosami: 2 na projekty rejonowe oraz 1 na projekt ogólnomiejski. Rozstrzygnięcie głosowania i ogłoszenie wyników nastąpi już w listopadzie bieżącego roku.

Pełna lista projektów, wraz z szacunkowymi kosztami, znajduje się na stronie internetowej PBO 2018. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną na stronie: budzet.um.poznan.pl/glosowanie, oraz w uruchomionych na terenie każdej jednostki pomocniczej Miasta (Osiedli) punktach do głosowania (w dniach 21 - 22 października w godz. 10:00-18:00). Dodatkowo, głos oddać można również w Centrum Inicjatyw Senioralnych i Centrum Inicjatyw Rodzinnych (w godzinach pracy Centrum).

Przypomnijmy, że budżet partycypacyjny jest narzędziem angażującym obywateli w proces decydowania o lokalnych wydatkach. To dla każdego Mieszkańca Poznania (osoby fizycznej zamieszkującej na terenie Miasta Poznania, niekoniecznie zameldowanej w Poznaniu), możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Dzięki Poznańskiego Budżetowi Obywatelskiemu mamy szansę zrealizować własne pomysły inwestycyjne oraz wpływać na wizerunek naszego bezpośredniego otoczenia.

Jeśli macie pytania dotyczące PBO 2018, chcecie się dowiedzieć gdzie będzie otwarty najbliższy Waszemu miejscu zamieszkania punkt do głosowania, zachęcamy do kontaktu z linią miasta POZnan*KONTAKT tel. 61 646 33 44.                Do usłyszenia!