Rusza budowa przystanków wiedeńskich na Wildzie

2 października 2017 rozpocznie się modernizacja infrastruktury przystankowej w ciągu ulicy Górna Wilda, na wysokości ulicy Różanej. Na czas budowy nowych wiat przystankowych, w nocy z 1 na 2 października wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu samochodowego.

Budowa przystanków_wiedeńskich
Budowa przystanków wiedeńskich

W kierunku południowym trasa objazdu rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ulic Górna Wilda - Dolna Wilda, dalej przez ulice Dolna Wilda i Czajczą. Jako alternatywę zaproponowano przejazd ulicą Wierzbięcice.

Objazd w kierunku przeciwnym (do centrum) rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ulic Górna Wilda - Różana i dalej kierowany będzie ulicami Różana oraz Niedziałkowskiego, do skrzyżowania z ulicą Górna Wilda.

Utrudnienia w organizacji ruchu dotyczyć będą również pasażerów transportu publicznego. Od poniedziałku, 2 października, nastąpi przesunięcie przystanku "Różana" (kierunek centrum) o około 100 metrów w kierunku ulicy Królowej Jadwigi (tymczasowy przystanek będzie się znajdował za ulicą Spadzistą).

Tydzień później, od 9 października, trasa zostanie zamknięta dla tramwajów, w związku z czym linia nr 29 zostanie skierowana przez Wierzbięcice.

Przypominamy jednocześnie, że od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 20:00, konsultanci linii miasta POZnan*KONTAKT udzielają informacji m.in. dotyczących aktualnego rozkładu jazdy transportu publicznego, biletach, kartach PEKA, a także pomagają zaplanować trasę uwzględniająca wprowadzone przez ZTM zmiany w kursowaniu transportu publicznego. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić 61 646 33 44

Do usłyszenia!