Ruszył program "Książka dla Seniora"

Mamy dobrą wiadomość dla poznańskich seniorów. Od czwartku 1 lutego ruszył program "Książka dla Seniora". Dzięki nowej usłudze oferowanej przez Bibliotekę Raczyńskich, Seniorzy w wieku 60+ mogą korzystać z zasobów Biblioteki bez potrzeby wychodzenia z domu. Zgłoszenia do udziału w programie przyjmowane są przez konsultantów Biura Poznań Kontakt od poniedziałku do piątku (7:30 - 20:00) pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Książka dla Seniora
Książka dla Seniora

Program "Książka dla Seniora" dedykowany jest seniorom mieszkającym na terenie miasta Poznania, którzy z racji wieku i/lub stanu zdrowia nie mogą sami dotrzeć do biblioteki.

Najstarsi poznaniacy, zainteresowani skorzystaniem z nowej usługi, mogą zapisywać się do udziału w programie telefonicznie, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44.

Pracownicy linii miasta podczas rozmowy telefonicznej z seniorem wypełnią stosowny formularz zgłoszeniowy, który zawierać będzie dane identyfikacyjne seniorki/seniora, wraz z informacją o preferencjach czytelniczych, filmowych czy muzycznych danego beneficjenta usługi. Każdy uczestnik programu zostanie dodatkowo przyporządkowany do konkretnej, najbliższej seniorowi filii biblioteki, która objęta jest programem "Książka dla Seniora".

Konkretne propozycje książkowe, filmowe i muzyczne, dostarczone zostaną przez bibliotekarza pod wskazany przez seniora adres zamieszkania. Pracownicy Biblioteki Raczyńskich będą odwiedzali czytelników w poniedziałki w godzinach 11.30-14.30. Chęć zwrotu książek seniorzy będą mogli zasygnalizować w ten sam sposób: dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt.

Z usługi mogą korzystać seniorzy posiadający kartę biblioteczną. W przypadku kiedy dany senior takiej karty jeszcze nie posiada, zostanie ona utworzona (na podstawie dowodu osobistego) przy pierwszej wizycie bibliotekarza w domu seniora.

Poniżej zamieszczamy film promujący usługę "Książka dla Seniora".

https://www.youtube.com/watch?v=2ksUGdqPFMY&t=5s