Ruszył program "Taksówka dla Seniora"

Od poniedziałku 23 października 2017 roku konsultanci Biura Poznań Kontakt przyjmują zgłoszenia do programu "Taksówka dla seniora". Usługa bezpłatnego transportu pojazdami jednej z firm przewozowych dedykowana jest Seniorom powyżej 70 roku życia, zamieszkującym na terenie Poznania.

Taksówka dla_Seniora
Taksówka dla Seniora

Program darmowych usług przewozowych to kolejna inicjatywa, która ma poprawić jakość życia najstarszych mieszkańców naszego Miasta. Ogromne zainteresowanie i sukces projektu "Złotej rączki dla seniora" zachęciło władze miasta do rozbudowania pakietu pomocy skierowanego do poznańskich seniorów o nową usługę, polegającą na możliwości skorzystania z bezpłatnego przewozu taksówką.

W szczególności program "Taksówka dla seniora" dedykowany jest osobom mającym trudności w samodzielnym poruszaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego. Usługa bezpłatnych przejazdów świadczona będzie wyłącznie w obrębie Miasta Poznania.

Celem podróży może być:

  • wizyta w Urzędzie;
  • wizyta w specjalistycznej placówce medycznej;
  • dojazd na groby bliskich.

W ramach bezpłatnych przejazdów taksówką, Seniorzy mogą liczyć na pomoc kierowcy przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Istnieje także możliwość podróżowania z opiekunem. Do dyspozycji Seniorów pozostają samochody osobowe oraz przystosowane do przejazdów specjalistycznych (np. transport wózka inwalidzkiego).

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są przez konsultantów linii miasta POZnan*KONTAKT pod numerem telefonu           61 646 33 44 od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 20:00. Należy jednak pamiętać, aby dokonać rezerwacji przejazdu taksówką nie później niż 5 dni roboczych (do godz. 20:00) przed planowaną podróżą.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usługi!