Trwa "Akcja Zima". Zadzwoń i zgłoś zaśnieżenie lub oblodzenie!

Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu dba o zimowe utrzymanie dróg i chodników. W obecnym sezonie zimowym utrzymaniem systemowym objętych zostało aż 871,6 km poznańskich dróg. Zgłoszenia mieszkańców w ramach Akcji Zima przyjmowane są przez komórkę dyspozytorską ZDM (tel. 61 647 72 31) oraz przez konsultantów linii miasta POZnan*KONTAKT, pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Trwa Akcja_Zima
Trwa Akcja Zima

Wydatki na zimowe oczyszczanie pasów drogowych obejmują zarówno odśnieżanie i usuwanie śliskości zimowej, jak również oczyszczanie z zanieczyszczeń (sprzątanie) jezdni, chodników i placów miejskich, przejść podziemnych i kładek, a także opróżnianie koszy ulicznych. Dodatkowo, odśnieżane i posypywane piaskiem będzie również ponad 112 km ścieżek rowerowych (w ciągu 3 godzin, licząc od początku opadów śniegu lub wystąpienia gołoledzi).

Podobnie jak w roku ubiegłym, Akcję Zima wspiera Biuro Poznań Kontakt. Konsultanci miejskiej infolinii przyjmują zgłoszenia mieszkańców dotyczące zimowego utrzymania dróg i chodników - od poniedziałku do piątku w godzinach             7:30 - 20:00, pod numerem telefonu 61 646 33 44.

- Kontynuujemy współpracę z Zarządem Dróg Miejskich w zakresie przyjmowania zgłoszeń. Pracownicy naszego biura po weryfikacji, czy dana droga znajduje się w obszarze działania ZDM, wprowadzają zgłoszenia bezpośrednio do udostępnionej aplikacji i dalej są one przekazywane do dyspozytora centrum zimowego utrzymania - mówi Daniel Nowak, kierownik Oddziału Rozwoju Usług w Biurze Poznań Kontakt.

Komórka dyspozytorska ZDM funkcjonuje całodobowo (tel. 61 647 72 31). Akcja Zima potrwa do 31 marca 2018 roku.

Więcej informacji na temat Akcji Zima, standardów i technologii utrzymania dróg, a także o zastosowanym podziale sieci poznańskich ulic, znaleźć można na stronie internetowej ZDM.