Wybory samorządowe 2018 - serwis informacyjny

Tradycyjnie w związku ze zbliżającymi się wyborami uruchamiamy informacyjny serwis wyborczy. Co ważne - będziemy udzielać porad w sprawach organizacyjnych i proceduralnych związanych z głosowaniem, nie na temat programów poszczególnych ugrupowań i kandydatów. Pracownicy Biura POZnan* Kontakt będą dostępni w dni powszednie, w godzinach od 7:30 do 20:00.

Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe 2018

Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania i nie wiesz gdzie zagłosować - u nas uzyskasz pomoc. Jeśli nie posiadasz meldunku w Poznaniu albo będziesz w mieście przejazdem - również podpowiemy, co zrobić aby skorzystać z obywatelskiego prawa do głosowania. Udzielimy również informacji o obwodach i kalendarzu wyborczym. Przepisy gwarantują szereg udogodnień dla osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej - o tym więcej TUTAJ lub za pośrednictwem Linii Miasta.

Przypominamy, że tegoroczne wybory samorządowe odbędą się w dniu 21 października a ewentualna II tura 4 listopada. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7:00 do 21:00.

Osoby niezameldowane w Poznaniu mogą dopisać się do rejestru wyborców w Urzędzie Miasta Poznania na ul. Libelta 16/20 lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

Serwis dostępny jest za pośrednictwem Linii Miasta pod numerem 61 646 33 44, po wysłuchaniu zapowiedzi należy wybrać 5.

AL