Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dąbrowskiego - Kościelna - Kraszewskiego

Zakończył się remont drogowy i torowo-sieciowy w rejonie dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej na poznańskich Jeżycach. W związku z tym od najbliższego poniedziałku 14 sierpnia, ulica Kraszewskiego przejezdna będzie w obu kierunkach.

Przywrócenie ruchu pojazdów na_Kraszewskiego
Przywrócenie ruchu pojazdów na Kraszewskiego

To z pewnością dobra wiadomość dla części poznańskich kierowców, którzy w minionych miesiącach (jeżdżąc od strony ulicy Bukowskiej w stronę ulicy Dąbrowskiego), musieli korzystać z objazdu ulicami Jackowskiego i Wawrzyniaka.

Zwracamy jednak uwagę, że po analizie natężenia ruchu w rejonie rynku jeżyckiego, Miejski Inżynier Ruchu podjął decyzję o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Kościelnej i Kraszewskiego. Najważniejsza zmiana dotyczy ulicy Kościelnej. W porównaniu do ubiegłych lat, kierowcy poruszający się ulicą Kościelną w stronę ulicy Dąbrowskiego, nie będą mogli skręcić w lewo (wyjątkiem będą jedynie autobusy). Apelujemy, aby nie jeździć na tzw. "pamięć" i planowanie trasy przejazdu samochodem, z uwzględnieniem wprowadzonego zakazu skrętu w lewo.

Więcej informacji na temat organizacji ruchu w rejonie omawianego skrzyżowania, znaleźć można tutaj.

W związku z zakończeniem remontu na ulicy Kraszewskiego, na trasę wraca autobus linii numer 64. Z końcem sierpnia 2017 roku planowane jest również przywrócenie ruchu tramwaju linii numer 2.

Przypominamy, że Mieszkańcy którzy zadzwonią do Biura POZnan*KONTAKT pod numer 61 646 33 44, mogą uzyskać informację na temat aktualnego rozkładu jazdy czy zaplanować trasę, uwzględniającą wprowadzone przez miejskiego przewoźnika zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej. Konsultanci miejskiej infolinii czekają na Państwa telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 20:00.

Do usłyszenia!