Zwiedź Poznań historycznym autobusem i tramwajem!

Trwa sezon z liniami zabytkowymi - autobusową nr 100 i tramwajową nr 0. Ta niezwykła atrakcja dedykowana jest wszystkim pasażerom, zarówno tym którzy poruszają się komunikacją publiczną na co dzień, jak i tym, którzy wybrali się do Poznania w celach turystycznych.

Zabytkowy_autobus
Zabytkowy autobus

Obiema liniami turystycznymi można podróżować w każdą sobotę i niedzielę (a także święta), aż do 24 września 2017 roku włącznie. Dodatkowo, część kursów wzbogacana jest komentarzem przewodnika, który opowiada o poznańskich zabytkach, znajdujących się na trasie przejazdu.

Osoby, które planują przejażdżkę liniami turystycznymi, mają do wyboru dwa rodzaje biletów: bilety jednoprzejazdowe lub jednodniowe - tak zwane "hop-on hop-off". Ceny wahają się od 3 do 24 złotych, w zależności o wybranego rodzaju biletu.

Dodatkową atrakcją jest również możliwość wzięcia udziału w tramwajowym kursie nocnym. Najbliższy taki kurs zaplanowany jest na 29 lipca bieżącego roku. Szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału w podróżach zabytkowymi pojazdami można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z tej alternatywnej formy zwiedzania Poznania!

Przypominamy, że konsultanci linii miasta POZnan*KONTAKT (tel: 61 646 33 44), udzielają szeregu informacji dotyczących podróżowania środkami transportu publicznego, w tym między innymi:

  • informują o aktualnym rozkładzie jazdy;
  • cenach biletów i strefach taryfowych;
  • Poznańskiej Elektronicznej Karcie Aglomeracyjnej;
  • pomagają zaplanować trasę przejazdu tramwajem i autobusem;
  • ulgach w opłatach za przejazdy;
  • kursach linii turystycznych.

Czekamy na Państwa telefony!!