Lato na Targach

Międzynarodowe Targi Poznańskie już po raz piąty zapraszają do spędzenia wakacji w ramach akcji "Lato na Targach". Targowy ogród zamieni się w miejską plażę z leżakami, placem zabaw  i codziennymi animacjami. Dodatkowo Targi uruchamiają letnie kino plenerowe i cykl tematycznych projektów weekendowych.

Będzie to miejsce kreatywnej, nieskrępowanej zabawy, leniwego odpoczynku i aktywności sportowych. Razem z firmą Garte, która projektuje przestrzeń letniego relaksu, chcemy stworzyć miejski ogród, w którym będą spotykać się poznańskie rodziny i ich przyjaciele. Będą tu drewniane siedziska, kwiatowe kaskady i zacienione zakątki. Do tego piaskownice i boiska, do których budowy wykorzystamy prawie 600 ton piasku oraz plac zabaw, którego urządzenie zapewnia Partner "Lata na Targach" - firma Lars Laj.

W programie znajdą się zajęcia piłkarskie prowadzone na świeżym powietrzu przez Akademię Reissa. Będzie też możliwość grania w ping-ponga, siatkówkę i badmintona. Targi udostępnią jedną ze swoich hal na potrzeby toru wrotkarskiego i zajęć jazdy na rolkach z instruktorem.

Miłośnicy gier będę mogli zagrać w planszówki, a bibliofile wymienić się książkami w ramach akcji bookcrossingu. W soboty goście będą mogli umówić się na piknik i wspólne grillowanie. Na miejscu będzie działała wypożyczalnia sprzętu plażowego, gdzie za darmo będzie można wypożyczyć leżaki, gry, zabawki i piłki.

W każdy czwartek począwszy od 6 lipca będzie działało letnie kino kulinarne pod patronatem targowych restauracji "Garden City". Przez osiem kolejnych tygodni w leżąc na leżakach, będzie można zobaczyć smakowite propozycje filmowe, których wspólnym mianownikiem będą kulinarne inspiracje.

W tym roku stawiamy na projekty tematyczne. Pięć wakacyjnych weekendów będzie zarezerwowanych na festyny sportowe, naukowe czy historyczne. Akcja "Lato na Targach" rozpocznie się 23 czerwca muzycznym festynem i potrwa do 27 sierpnia. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek 10:00 - 18:00
  • Wtorek 10:00 - 18:00
  • Środa 10:00 - 21:00
  • Czwartek 10:00 - 24:00
  • Piątek 10:00 - 21:00
  • Sobota 10:00 - 21:00
  • Niedziela 10:00 - 21:00

 Szczegółowych informacji o wydarzeniach, relacji, zdjęć - szukaj na stronie www.mtp.pl