Lato w Starym Browarze

Lato w Starym Browarze

Tętniący życiem, pełny zieleni, kolorowych leżaków i wyjątkowej atmosfery chillu park Starego Browaru, to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie Poznania. W gorące, letnie dni można tu odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi i skorzystać z wielu atrakcji, które park oferuje swoim "homies". Kiedy pogoda zaskakuje letnim deszczem, można skryć się w restauracjach i kawiarniach na Dziedzińcu Sztuki, nie rezygnując ze świeżego powietrza. Do końca wakacji codziennie odbywać się tu będą zajęcia sportowe, plastyczne i atrakcje kulturalne dla osób w każdym wieku, według następującego planu:

 • poniedziałki - warsztaty plastyczne dla dzieci
 • wtorki - dance fitness
 • środy - kino plenerowe
 • czwartki - joga
 • piątki - warsztaty dla dzieci i seniorów
 • soboty (lub w piątki) - koncerty z cyklu Miejskie Granie Żywca
 • niedziele - piknikowy chill out przy muzyce czyli Lazy Sunday z Weranda Take Away.

W związku z tym, że większość aktywności odbywa się pod gołym niebem, informacje o ich przeniesieniu bądź odwołaniu będą na bieżąco uzupełnianie w wydarzeniu "Lato w mieście by Stary Browar" na Facebooku: www.facebook.com/events/1559377187660776/

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny


Program "Lato w mieście by Stary Browar" 2017 roku:

Poniedziałki - Warsztaty plastyczne ARTY na Podwórku

Godzinne, plenerowe zajęcia kreatywne w parku z Młodym Uniwersytetem Artystycznym z misją edukowania przez sztukę. Najmłodsi za pomocą rozmaitych technik plastycznych będą realizować tematy przedstawiane przez prowadzących w rozbudzających kreatywność i pomysłowość historiach. W tym roku utrzymane będą w klimacie podwórka, warsztaty nawiązywać będą do zabaw z lat dzieciństwa:

"ARTY wychodzą na świeże powietrze! Najpierw gonito, potem fikołki na trzepaku. Nie będziemy się chować, nikt nie będzie musiał szukać. Pobujamy bez huśtawek. Dla tych, którzy są ciekawi jak gra w klasy i piaskownica łączą się ze sztuką przygotowaliśmy kolejny cykl warsztatów twórczych ARTY na podwórku." - tak zapowiadają zajęcia ich twórcy z MUA.

 • 26 czerwca - Latawce
 • 3 lipca - Gonito
 • 10 lipca - Chowanego
 • 17 lipca - Raz, dwa, trzy
 • 24 lipca - Klasy
 • 31 lipca - Skakanka
 • 7 sierpnia - Trzepak
 • 14 sierpnia - Huśtawka
 • 21 sierpnia - Piaskownica
 • 28 sierpnia - Baza

Od 26 czerwca do końca sierpnia, wstęp wolny, grupy 10-15 osób, zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar. W razie deszczu zajęcia będą przenoszone do Słodowni.

Wtorki - Dance Fitness

Wciąż idziemy do przodu, również jeśli chodzi o nowe aktywności fizyczne. W tym roku, jako jedni z pierwszych w Poznaniu zapraszamy na zajęcia Dance Fitness URBHANIZE®. Dynamiczne elementy hip-hopu w połączeniu z cardio i tradycyjnym tańcem Bhangra to połączenie wybuchowe, które z pewnością wyzwoli ogromne pokłady energii! Wszystko to dzięki Magiel Fitness.

Do końca sierpnia, godz. 18:00, wstęp wolny, bez zapisów i ograniczeń wiekowych. W razie deszczu zajęcia odbędą się w Słodowni (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu "Lato w mieście by Stary Browar" hwww.facebook.com/events/1559377187660776/)


Środy - 11. Kino na Dziedzińcu Sztuki

Kino na Dziedzińcu Sztuki 2017. Przyjaźń.

Czas na kolejną, jedenastą już odsłonę Kina na Dziedzińcu Sztuki. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie przyjaźń. Przegląd 10 filmów otworzy hit kina młodzieżowego PRL-u "Podróż za jeden uśmiech", następnie nieco czarnego humoru i ciekawych obserwacji na temat przyjaźni w oparach chciwości wprowadzi "Płytki grób" z młodziutkim Ewanem Mc Gregorem. Efekty wielkiej, pełnej zaufania przyjaźni na ekranie i poza będzie można zobaczyć w niezwykłym dokumencie muzycznym "Buena Vista Social Club" Wima Wendersa, a trudną sztukę akceptacji niedoskonałości u bliźnich przybliżą widzom w niemieckim "Vincent chce nad morze" wyjątkowo niedobrani uciekinierzy z zakładu psychiatrycznego. Ostatnim seansem lipca będą "Niepokonani" Petera Weira, opowiadająca o przyjaźni w sytuacji ekstremalnej - w czasie liczącej 6000 km ucieczki więźniów z syberyjskiego łagru. Kolejny miesiąc rozpocznie francuski hit "Nietykalni", oparta na faktach historia niezwykłej relacji niepełnosprawnego arystokraty i jego niepokornego opiekuna. Nawiązanie do rozpoczętego w tym roku projektu "Podwórko by Stary Browar", nawiązującego do beztroskiego dzieciństwa i pierwszych podwórkowych przyjaźni, znaleźć będzie można w filmie producentów "Juno" i "Mała Miss" "Najlepsze i najgorsze wakacje" oraz "Mali mężczyźni" rozgrywających się na podwórkach Brooklynu. Poważniejsze podejście do tematu przewodniego znajdziemy w poruszającym dokumencie "Szwedzka teoria miłości", podsumowującym trwający ponad 40 lat społeczny eksperyment, polegający na uwolnieniu przez rząd obywateli przed obowiązkiem dbania nawet o najbliższą rodzinę. W plenerowym kinie Starego Browaru nie zabraknie też filmu o przyjaźni, życiowych wyborach i błędach - Michael Caine i Harvey Keitel opowiedzą o nich w onirycznym obrazie Paolo Sorrentino "Młodość".

Filmy prezentowane będą jak zwykle z klasycznego filmowego projektora i taśmy filmowej, poprzedzać je będzie prelekcja filmoznawcy. Więcej informacji pojawiać na bieżąco na Facebooku w wydarzeniu "Kino na Dziedzińcu Sztuki, Lato w mieście by Stary Browar": www.facebook.com/events/1586382164767935.


Kino na Dziedzińcu Sztuki 2017. Przyjaźń.

 • 28 czerwca - Podróż za jeden uśmiech, przygodowy, Polska, 1972, reż. Stanisław Jędryka
 • 5 lipca - Płytki grób, czarna komedia, Wlk. Brytania, 1994, reż. Danny Boyle
 • 12 lipca - Buena Vista Social Club, muzyczny, Niemcy/Wlk. Brytania, 1999, reż. Wim Wenders
 • 19 lipca - Vincent chce nad morze, komediodramat, Niemcy, 2010, reż. Ralf Huettner
 • 26 lipca - Niepokonani, dramat, 2010, USA/Polska, reż. Peter Weir
 • 2 sierpnia - Nietykalni, komediodramat, Francja, 2011, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano
 • 9 sierpnia - Najlepsze najgorsze wakacje, komediodramat, USA, 2013, reż. Nat Faxon, Jim Rash
 • 16 sierpnia - Młodość, komediodramat, Włochy/Francja, 2015, reż. Paolo Sorrentino
 • 23 sierpnia - Szwedzka teoria miłości, dokument, Szwecja, 2015, reż. Erik Gandini
 • 30 sierpnia - Mali mężczyźni, dramat, Grecja/USA, 2016, reż. Ira Sachs

Godz. 21:30, wstęp wolny, bez zapisów. W razie deszczu pokazy odbywają się na Szachownicy.


Czwartki - Joga w parku

Kolejna edycja najpopularniejszych zajęć z cyklu "WF w parku" - każdorazowo przybywa na nie około 100 osób w każdym wieku! Zajęcia przedstawiające różne odsłony tych doskonałych dla ciała i umysłu ćwiczeń prowadzi instruktorka z Magiel Fitness. Warto wziąć ze sobą matę.

Do końca sierpnia, godz. 18:00, wstęp wolny, bez zapisów i ograniczeń wiekowych. W razie deszczu zajęcia odbędą się w Słodowni (bieżące informacje dostępne są na Facebooku w wydarzeniu "Lato w mieście by Stary Browar" https://www.facebook.com/events/1559377187660776/)

Piątki - Senior Active - Powiążmy pokolenia

Wracamy z entuzjastycznie przyjętymi rok temu zajęciami z cyklu "Senior Active". Łączące pokolenia warsztaty plastyczne będą odbywały się w parku każdy piątek, w godzinach 12:00-14:00. Zajęcia dedykowane są osobom w wieku od 5 do 105 lat, lubiących aktywnie spędzać czas i nieustająco uczyć się czegoś nowego.

7 lipca - Sznurowanie to wyzwanie - wykonywanie gadżetów z kolorowych sznurków

14 lipca - Bag art - ozdabianie ekologicznych toreb z płótna

21 lipca - Pejzaże - malowanie Starego Browaru na płótnie

28 lipca - Drewniaki luzaki - tworzenie korali, naszyjników, breloków i ludzików z drewnianych sznurków i kulek

4 sierpnia - Eco życie - międzypokoleniowy upcycling czyli kreatywne tworzenie przedmiotów z surowców wtórnych

11 sierpnia - Cuda wianki - warsztaty dla dużych i małych pań pod okiem florysty i animatorów

18 sierpnia - Tytkowe love - ozdabianie ekologicznych toreb z płótna

25 sierpnia - Picasso Art - malowanie wielkoformatowe w technice kubistycznej

Godz. 12:00-14:00, park, a w razie deszczu Słodownia, zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar.


Piątki/soboty - Miejskie Granie z Żywcem

Tegoroczne Miejskie Granie z Żywcem odbędzie się w parku Starego Browaru, który organizatorzy koncertów wybrali jako miejsce najbardziej pasujące do tematu przewodniego, promującego muzykę w sercu miasta. Rozpocznie je w piątek 7 lipca o godz. 20:00 Kortez (jego kanał na Youtube ma ponad 43 mln odsłon), a parkowej scenie pojawią się także m.in. O.S.T.R., Daria Zawiałow czy duet Rebeka, słynący z wykorzystania w swoich utworach keyboardu Casio.

Park Starego Browaru, godz. 20:00, wstęp wolny.


7 lipca, Kortez - kompozytor, wokalista, gitarzysta, pianista oraz puzonista, bez wątpienia wielki debiut artystyczny roku 2016. Charakterystyczna barwa głosu sprawia, że jego muzyka wprowadza odbiorcę w niezwykle intymny klimat.

15 lipca, Rosalie - młoda artystka, debiutująca na polskiej i niemieckiej scenie muzycznej. W jej utworach można dostrzec wyraźne inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90.

22 lipca, Daria Zawiałow - karierę muzyczną zaczynała od chórków w zespole Maryli Rodowicz. Uczestniczka takich programów muzycznych TVN jak "Mam talent" i "X-Factor". W 2017 roku ukazał się jej debiutancki album pt. "A Kysz!".

4 sierpnia, O.S.T.R. - polski raper, muzyk i kompozytor, znany jako Ostry. W 2014 roku uznany za Artystę Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl. Jego ostatni album "Życie po śmierci" okazał się najczęściej kupowaną płytą CD w 2016 roku w Polsce.

12 sierpnia, Rebeka - duet Iwony Skwarek i Bartosza Szczęsnego, słynący z wykorzystania w swoich utworach keyboardu Casio. Uwielbiany przez festiwalową widownię na Heineken Open'er Festival, Burn Selector czy Free Form Festival.

18 sierpnia, Mioush - raper i producent muzyczny, który na swoim koncie ma liczne utwory, powstałe przy współpracy z takimi artystami jak Smolik, Katarzyna Nosowska czy Organek. Ogromna nadzieja polskiej, hop-hopowej sceny muzycznej.

25 sierpnia, Pro8l3m - zespół dwóch przyjaciół, dla których konsekwencją silnej relacji było stworzenie zespołu i realizacja marzeń dotyczących tworzenia muzyki hip-hopowej.

Miejskie Granie Żywca, lato 2017

Park Starego Browaru w Poznaniu, wejście od ul. Ratajczaka, Półwiejskiej i Ogrodowej lub bezpośrednio ze Starego Browaru wstęp wolny, bez wejściówek start o godz. 20:00.


Niedziele- Lazy Sunday

W ciągu kilku lat Lazy Sunday - autorski projekt Weranda Take Away, wyrobił sobie zasłużoną renomę najmodniejszego sposobu spędzania niedzieli w Poznaniu. To chillout idealny - spotkania z przyjaciółmi, poznawanie nowych ludzi, pikniki i gry na trawie, a do tego przyjemny beat w tle serwowany przez DJ-ów. To prawdziwa uczta dla łowców instagramowych perełek - modowych i lifestylowych oraz obowiązkowy punkt programu dla każdego turysty, który w weekend bawi w Poznaniu. Wśród atrakcji co drugi tydzień w soboty odbywać się będą treningi lacrosse z Hussars, pierwszą polską drużyną tego popularnego m.in. w Stanach Zjednoczonych sportu i warsztaty kulinarne dla dzieci z Pyszotami. Zobacz: https://www.youtube.com/watch?t=16&v=--O-vQxIWI8.

Do końca sierpnia, godz. 12:00-20:00, wstęp wolny. Więcej informacji na Facebooku Weranda Take Away.