#NAWOLNYM - zaprasza!

Tegoroczne wakacje poznaniacy spędzą z muzyką, kinem, teatrem i tańcem. Miasto Poznań drugi rok z rzędu zaprasza mieszkańców do udziału w darmowych wydarzeniach kulturalnych, które odbędą się latem na Wolnym Dziedzińcu.

Ogromne zainteresowanie, jakim wśród poznaniaków cieszyły się spektakle teatrów Krystyny Jandy prezentowane ubiegłego lata w Poznaniu, sprawiło, że również w tym roku miasto postanowiło przygotować dla mieszkańców program bezpłatnych wydarzeń kulturalnych. W ramach projektu Na Wolnym, na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim odbywać się będą koncerty, spektakle teatralne, występy taneczne, będzie też plenerowe kino.

Wydarzenia kulturalne Na Wolnym są symbolem otwarcia Poznania na kulturę. Są dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe. Dla mnie to jedna z najważniejszych inwestycji. Ubiegłoroczne zainteresowanie spektaklami teatrów Krystyny Jandy to dowód, że poznaniacy tej kultury potrzebują. Z satysfakcją oddajemy dziedziniec urzędu im i artystom - podkreśla prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Tego lata wachlarz wydarzeń, na jakie zapraszamy, jest bardzo szeroki. Szczególnie serdecznie zapraszam dzieci, bo specjalnie dla nich przygotowano kilka naprawdę ciekawych spektakli łączących teatr i muzykę.

Muzyka

Kino

Teatr

Taniec

Bilety