Plaża Miejska

Plaże Miejskie. Sezon szósty

Leżaki, hamaki, parasole, prysznice, kosze plażowe, stojaki rowerowe, a także boiska do gry w piłkę - to wszystko będzie dostępne dla mieszkańców już od 1 czerwca, kiedy otwarte zostaną 4 plaże nad Wartą: 3 plaże miejskie - Chwaliszewo, Szeląg i Wilda - oraz zorganizowana przez operatora zewnętrznego plaża na Ratajach.

Miasto Poznań zapewnia na miejskich plażach nie tylko podstawową infrastrukturę potrzebną do wypoczynku, ale i ciekawy program wydarzeń. Będą występy stand-uperów, koncerty, warsztaty plastyczne i muzyczne, turnieje piłki plażowej oraz zajęcia sportowe. Nowością będzie piłkarska szkółka dla dzieci Lech Football Academy.

Dodatkowo, tak jak w roku ubiegłym zostaną otwarte dwa boiska wielofunkcyjne, jedno na Chwaliszewie, a drugie na Wildzie. Przy wszystkich plażach miejskich znajdować się będą specjalne miejsca do grillowania. Największa strefa grillowa będzie na Chwaliszewie, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną grille wraz z ławkami piknikowymi oraz stoły do ping-ponga. Powróci też cieszące się dużą popularnością w roku ubiegłym jacuzzi. Jedno znajdować się będzie na Szelągu, a aż trzy na Wildzie. Ze wszystkich będzie można korzystać za darmo.

Plaże Miejskie i boiska będą otwarte przez cztery letnie miesiące od godziny 9:00 do 22:00.

Plaże Miejskie:

  • Plaża Miejska Szeląg (Parku Szelągowski, ul. Ugory, Winogrady)
  • Plaża Miejska Chwaliszewo (przy Starej Gazowni Stare Koryto rzeki Warty, Centrum)
  • Plaża Miejska Rataje (okolice mostu Królowej Jadwigi, os. Piastowskie, Rataje)
  • Plaża Miejska Wilda przy ul. Piastowskiej, na wysokości Łazienek Rzecznych.

Z Plaż Miejskich będzie można korzystać od 1 czerwca 2017do 31 sierpnia 2017

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej dedykowanej atrakcjom nadrzecznym: www.rzekawartapoznania.pl