Dziesięciolecie działalności Modertrans Poznań

Modertrans Poznań podczas XIII edycji konkursu otrzymała tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii średni przedsiębiorca.

modertrans
modertrans

Firma Modertrans Poznań w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojej działalności. W tak krótkim czasie z firmy modernizującej pojazdy szynowe stała się producentem nowych tramwajów, zamawianych przez przedsiębiorstwa komunikacyjne w całej Polsce. Tylko w ciągu ostatniego roku firmie Modertrans udało się wyprodukować i dostarczyć 12 tramwajów dwukierunkowych dla Tramwajów Śląskich, 6 tramwajów jednokierunkowych dla Wrocławia. W międzyczasie firma Modertrans realizuje dwa duże projekty unijne w konsorcjum z Politechniką Poznańską - Innowacyjny Tramwaj Miejski oraz MFB - rodzina średniopodłogowych wózków tramwajowych. Firma ma na swoim koncie także wykonanie repliki zabytkowego tramwaju Carl Weyer z 1905 roku, który z cieszy mieszkańców Poznania w trakcie różnych uroczystości obchodzonych przez miasto.

Sukcesy Modertransu to nie tylko tabor tramwajowy. Firma produkuje i dostarcza również wózki napędowe, toczne oraz technologiczne. Nowe wózki są z powodzeniem wykorzystywane przez zagranicznych przewoźników miejskich - między innymi w Niemczech i Austrii. W 2007 roku firma Modertrans otrzymała główną nagrodę w konkursie im. inż. Ernesta Malinowskiego na TRAKO 2007 za wózek napędowy MT-01-H. Firma otrzymała również Wyróżnienie Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w 2013 roku za wózek technologiczny dla tramwaju Siemens Combino.

W tym roku firma Modertrans zrealizowała już dostawę 4 sztuk tramwajów RT6-MF 06 AC,
a w chwili obecnej zajmuje się realizacją zamówień na tramwaje jedno i dwukierunkowe dla MPK Poznań oraz kontynuacją zamówie nia dla MPK Wrocław.