F5 Konsulting i Grant Thornton połączyły potencjały!

Nasz Partner Merytoryczny konkursu F5 Konsulting Sp. z o.o. połączyła siły z Grant Thornton Sp. z o.o. Sp. k. Przystąpiła tym samym do jednej z największych na świecie międzynarodowych organizacji audytorsko-doradczych Grant Thornton International.

F5 Konsulting i Grant Thornton
F5 Konsulting i Grant Thornton

Z dniem 1 września 2017 r. nastąpiło połączenie konsultingowo-transakcyjnego zespołu firmy F5 Konsulting oraz Grant Thornton - jednej z największych w Polsce firm świadczących usługi audytorskie, doradcze i outsourcingowe, działającej w ramach globalnej organizacji Grant Thornton International.

Z początkiem września szeregi Grant Thornton zasiliło troje partnerów F5 Konsulting - Jolanta Jackowiak, Małgorzata Kuik oraz Mariusz Maik. Wraz z nimi współpracę z Grant Thornton podjął zespół F5 Konsulting realizujący projekty w zakresie doradztwa biznesowego i transakcyjnego.

We wszystkich działaniach najważniejszym przesłaniem są wartości, które dostarczamy naszym Klientom oraz efekty, które uzyskują dzięki współpracy z nami. A obietnica efektów, wobec dynamiki i złożoności w otoczeniu oraz systematycznie rozwijających się standardów, jest coraz bardziej ambitnym i pasjonującym wyzwaniem. Jesteśmy więc przekonani, że połączone siły pozwolą jeszcze dogłębniej i bardziej kompleksowo odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby rynku oraz wdrażać zaawansowane i wieloaspektowe rozwiązania - mówi Jolanta Jackowiak, Prezes Zarządu F5 Konsulting, Partner w Grant Thornton.

Połączenie potencjałów Grant Thornton i F5 Konsulting oznacza istotne rozszerzenie możliwości wsparcia dla Klientów obu firm. Klienci F5 Konsulting będą mogli liczyć na wsparcie nie tylko w dotychczasowych obszarach (doradztwo biznesowe, transakcyjne), ale też w zupełnie nowych:

  • usługach audytorskich,
  • doradztwie podatkowym,
  • doradztwie prawnym,
  • outsourcingu rachunkowości,
  • outsourcingu płac, kadr i HR.

Ponadto, F5 Konsulting weszła w struktury międzynarodowej organizacji Grant Thornton International, obecnej w 142 krajach świata. Oznacza to, że Klienci F5 zyskują dostęp do ogromnego zaplecza 47 tys. pracowników Grant Thornton na całym świecie. 

Klienci Grant Thornton z kolei dzięki poszerzeniu zespołu o ekspertów F5 Konsulting będą mieli jeszcze szerszy dostęp do najwyższej jakości usług konsultingowych. Alians strategiczny firm pozwoli również na zwiększenie ich aktywności w dziedzinie doradztwa europejskiego.

Połączenie z F5 Konsulting to kolejny ważny krok w rozwoju Grant Thornton w Polsce. W ostatnich latach firma przejęła dwie spółki - FPA z Warszawy (outsourcing rachunkowości i HR) oraz Dorfin (doradztwo europejskie). W niedalekich planach są kolejne przejęcia. Grant Thornton prowadzi aktualnie zaawansowane rozmowy z potencjalnymi podmiotami do akwizycji. Realizacja tych transakcji znacząco poszerzy ofertę o kolejne zupełnie nowe usługi i pomoże jeszcze skuteczniej realizować swoją misję - wspieranie Klientów w uwalnianiu ich instynktu do rozwoju.

Współpracujemy z dynamicznymi firmami, które oczekują od nas wsparcia w rozwoju w wielu obszarach. Wymagania Klientów są dla nas motywacją do wzmacniania naszego zespołu i rozszerzenia zakresu wsparcia, które możemy im oferować. Z tego powodu bardzo się cieszę, że dołącza do nas zespół F5 Konsulting, który ma niezwykle bogate doświadczenia w realizacji projektów transakcyjno-konsultingowych - mówi Tomasz Wróblewski, Partner Zarządzający Grant Thornton. 

*****

Jednocześnie informujemy, że z dniem 1 września 2017 roku F5 Konsulting Sp. z o.o. zmieniła adres siedziby z dotychczasowego na:

F5 Konsulting Sp. z o.o.
ul. Abpa Antoniego Baraniaka 88E, budynek F
61-131 Poznań

T: + 48 (61) 625 12 77
F: + 48 (61) 625 13 73