Relacja z warsztatów Design Thinking dla laureatów konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości

18 listopada odbyły się kreatywne warsztaty Design Thinking dla Poznańskich Liderów Przedsiębiorczości na temat przyszłości kontaktów międzynarodowych.

warsztaty design thinking
warsztaty design thinking

Zostały one zorganizowane przez Urząd Miasta Poznania - Wydział Działalnośći Gospodarczej i Rolnictwa we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK Grupa Santander.

Do udziału zostali zaproszeni laureaci konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości z lat 2016, 2015 oraz 2014.

Uczestnicy wzięli udział w projektowaniu nowego wymiaru kontaktów międzynarodowych. Warsztaty prowadzone były przez trenerów/ moderatorów z firmy Design Thinking Poznań.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z wyzwaniem dotyczącym przyszłości kontaktów międzynarodowych. Praca polegała m.in. na wspólnym poszukiwaniu nowych zastosowań, a także nowych pomysłów na nawiązywanie kontaktów z zagranicznymi partnerami. Warsztaty te były wspaniałą okazją do doświadczenia metody design thinking - opierającej się na tym, że praktyczne podejście jest jedynym, które daje możliwość jej poznania. Podczas kilkunastu godzin wspólnej pracy uczestnicy mieli możliwość poznać różnorodne narzędzia wspierające wszystkie etapy design thinking, techniki pracy w grupie, wzmacniania kreatywności i budowaniu zaangażowania w zespole. Wspólnie też przeszli cały proces od empatii, diagnozy problemu, przez generowanie pomysłów, aż do prototypowania i testowania. Efektem całodziennej, wspólnej pracy było wypracowanie przez uczestników aż kilkunastu wspaniałych, innowacyjnych pomysłów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz partnerom!

* Źródło zdjęć - Grupa Tense (jeden z laureatów XIII edycji konkursu) oraz Design Thinking Poznań