Śniadanie biznesowe z udziałem laureatów tegorocznej edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości rozmiar tekstu drukuj kod qr

W dniu 22 czerwca, na zaproszenie Deutsch-Polnischer Wirtschaftskreis in Poznań (DWK), Business Location Network Ost Brandenburg oraz Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, w siedzibie DWK przy ul. M. Konopnickiej 14/2 w Poznaniu odbyło się śniadanie biznesowe z udziałem laureatów tegorocznej edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości - firm Modertrans Poznań sp. z o.o., IC Solutions sp. z o.o., Grupy TENSE oraz Agencji Interaktywnej M40.

spotkanie
spotkanie

W trakcie spotkania przedstawiona została krótka prezentacja Izby Przemysłowo-Handlowej Wschodniej Brandenburgii, dotycząca wsparcia oferowanego dla małych i średnich firm (w tym również dla startupów) które chcą rozpocząć działalność na rynku niemieckim.

Z kolei przedstawiciele Investor Center Ostbrandenburg oprócz prezentacji swoich usług wsparcia, przedstawili również propozycję udziału w wyjeździe studyjnym dla  zainteresowanych firm z Poznania do Frankfurtu nad Odrą lub Schwedt we wrześniu tego roku. Tematyka wyjazdu zostanie określona na podstawie ankiet.

Bezpośrednio po prezentacjach był czas na wzajemne poznanie się i swobodne rozmowy. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje rozwojem sąsiedzkiej współpracy pomiędzy firmami sektora MŚP z aglomeracji poznańskiej oraz Brandenburgii.