- 20-23 czerwca 2010 r. - wizyta w Poznaniu oficjalnej delegacji miasta Raanana, której przewodził Arieh Friedman, Zastępca Burmistrza. Celem wizyty było zawarcie formalnej umowy o współpracy partnerskiej między Poznaniem i Raanana. Uroczystość odbyła się 21 czerwca i zgromadziła wielu znamienitych gości. Po podpisaniu porozumienia odbył się koncert uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu, a w holu Urzędu można było oglądać wystawę zdjęć z Raanana. Na słupie miast partnerskich na placu Kolegiackim odsłonięto tablicę Raanana. Goście wzięli następnie udział w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Poznańskiej Filii Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej. W czasie pobytu w Poznaniu delegacja spotkała się również z Prorektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. dr hab. Jackiem Witkosiem i Dyrektorem Wielkpolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Wojciechem Krukiem. Przedstawiciele Raanana odwiedzili również Centrum Kultury Zamek i Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu.


- 19-24 października 2010 r. - w Poznaniu przebywał Tamir Akta, znany izraelski muzyk, oraz Limor Akta, dyrektor Konserwatorium w Ra'anana, a także Marek Boym, dziennikarz muzyczny z Ra'anana. W czasie pobytu w naszym mieście Tamir Akta prowadził kursy mistrzowskie dla studentów Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Goście wzięli również udział w II Europejskich Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych organizowanych przez zespół Dixie Company z Poznania.

18-21 września 2011 r. - na zaproszenie władz partnerskiego miasta Raanana w Izraelu przebywała z oficjalną wizytą delegacja Miasta Poznania. Głównym celem wizyty było ponowne podpisanie - z inicjatywy władz miasta Raanana -  porozumienia o współpracy Poznania i Raanana. Podpisanie porozumienia w Raanana miało charakter symboliczny i stanowiło potwierdzenie zapisów pierwszej umowy zawartej w 2010 roku w Poznaniu. Ceremonia podpisania porozumienia  przez Prezydenta Miasta Poznania i Burmistrza Raanana nastąpiła 20 września br. w ośrodku kultury Yad LaBanim Gallery. W czasie wizyty przedstawiciele Poznania odwiedzili m.in. Raanana Music Center, które jest prężnym centrum kultury i edukacji muzycznej dysponujące nowoczesną salą koncertowo-nagraniową. Dyrektor Raanana Music Center, Pani Limor Akta, wraz z mężem, wybitnym trębaczem, Panem Tamirem Aktą, wzięła udział w Europejskich Spotkaniach Tradycjonalistów Jazzowych w Poznaniu w październiku 2010 r. Pan Tamir Akta przeprowadził wtedy lekcje mistrzowskie dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Poznańska delegacja spotkała się również z przedstawicielami Ambasady RP w Izraelu, oraz Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska, które wraz z Poznańską Filią Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP było inicjatorem pierwszych, nieoficjalnych, kontaktów między Poznaniem i Raanana.


- 8-11 grudnia 2011 r. - pływacy z Raanana uczestniczyli w zawodach "Europa bez barier" w Poznaniu. Idea imprezy sportowo - integracyjnej "Europa bez Barier" narodziła się w Poznaniu w 2001 roku. Poznań jest jej bardzo aktywnym propagatorem, ponieważ "Europa bez barier2011"była już 4. edycją tego wydarzenia zorganizowaną w stolicy Wielkopolski. Wystąpiło blisko 200 zawodników pełno- i niepełnosprawnych z 7 miast partnerskich oraz z Poznania. Delegacja z Raanana liczyła 9 osób. 9 grudnia 2011 w Termach Maltańskich sportowcy rywalizowali w pływaniu na dystansach 50 i 100 mkobiet i mężczyzn stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym, a także w sztafecie. W ramach "Europy bez barier", we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, odbyło się również seminarium naukowe poświęcone sposobom integracji poprzez sport. Swoje doświadczenia prezentowali przedstawiciele poszczególnych miast partnerskich Poznania: Assen, Brna, Charkowa, Gyor, Hannoweru,  Kutaisi i Raanany.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej