XVIII Poznańskie Targi Książki Pegazik

Delegacja miasta partnerskiego Gyor wzięła udział w targach i zaprezentowała wybór węgierskich książek dla dzieci i młodzieży. Miasto Gyor zaplanowało również atrakcje i zabawy plastyczne dla młodych czytelników.


Dzień Przyjaźni Polsko- Węgierskiej

Przedstawicielka UMP uczestniczyła w polsko-węgierskiej Konferencji Miast Partnerskich w Veszprém. Podczas konferencji zaprezentowane zostały doświadczenia i wspólne projekty miast: Budapeszt, Miskolc, Tarnów, Łódź, Pecs, Kielce, w zakresie kultury i smart city. Wystąpili również przedstawiciele Komisji Europejskiej. Konferencja była jednocześnie okazją do rozmów o przyszłych projektach z partnerskim miastem Poznania - Győr.


Międzynarodowe Targi i Wystawa Książek w Gyor

Przedstawiciele UMP i Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT wzięli udział w targach prezentując książki przekazane nieodpłatnie przez Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Media Rodzina i Wydawnictwo Zakamarki. Przedstawiciele Poznania uczestniczyli także w koncercie galowym w ramach Festiwalu Muzyki Polskiej w synagodze w Győr. Poznańska delegacja spotkała się też z przedstawicielami mniejszości polskiej w Győr.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej