Poznan.pl BETA

 

Gdzie głosować?

 

Aktualności

Gdzie będę głosować w najbliższych wyborach?

Z reguły Poznaniacy doskonale wiedzą, gdzie mieści się ich lokal wyborczy. Przed najbliższymi wyborami jednak warto sprawdzić, gdzie mieści się "mój" lokal wyborczy, bowiem - zgodnie z zapisami nowego Kodeksu wyborczego - w Poznaniu dokonano zmian w podziale miasta na okręgi wyborcze i stałe obwody głosowania.

Już w najbliższych wyborach, w 2014 r., niektórzy mieszkańcy będą oddawać swoje głosy w innych niż do tej pory lokalach wyborczych.

Jak znaleźć "swój" lokal wyborczy?

Sposób 1: korzystając z cyfrowego planu miasta odnajdujemy swój adres zamieszkania - nazwę ulicy i numer domu wpisujemy w pole "wyszukaj ulicę". Po kliknięciu zakładki "szukaj", na planie pojawi się wizytówka "naszego" adresu. Wśród informacji opisujących punkt adresowy znajduje się m.in. odnośnik z lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu oraz numery obwodu i okręgu wyborczego. Odnośnik prowadzi też bezpośrednio do budynku lokalu wyborczego (zdjęcie) oraz informuje nas, czy lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Sposób 2: korzystając z cyfrowego planu miasta zwybieramy w górnym menu mapę tematyczną "wybory" - na ekranie pojawią się wszystkie siedziby komisji wyborczych na terenie Poznania.

Na planie można też zobaczyć granice wszystkich okręgów i obwodów wyborczych.

Sposób 3: kontaktując się z pracownikami Poznan*Kontakt pod numerem 61 646 33 44 można uzyskać informacje dotyczące lokalu wyborczego, takie jak adres czy dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.