Poznan.pl BETA

 

Gdzie głosować?

 

Aktualności

Gdzie będę głosować w najbliższych wyborach?

Z reguły Poznaniacy doskonale wiedzą, gdzie mieści się ich lokal wyborczy. Przed najbliższymi wyborami jednak warto sprawdzić, gdzie mieści się "mój" lokal wyborczy, bowiem - zgodnie z zapisami nowego Kodeksu wyborczego - w Poznaniu dokonano zmian w podziale miasta na okręgi wyborcze i stałe obwody głosowania.

W najbliższych wyborach Prezydenta RP w 2015 r. niektórzy mieszkańcy będą oddawać swoje głosy w innych niż do tej pory lokalach wyborczych.

Jak znaleźć "swój" lokal wyborczy?


Sposób 1: korzystając z cyfrowego planu miasta odnajdujemy swój adres zamieszkania - nazwę ulicy i numer domu wpisujemy w pole "Szukaj". Na planie pojawi się wizytówka "naszego" adresu. Wśród informacji opisujących punkt adresowy znajduje się m.in. odnośnik z lokalizacją komisji właściwej dla danego adresu oraz numery obwodu i okręgu wyborczego. Odnośnik prowadzi też bezpośrednio do budynku lokalu wyborczego (zdjęcie) oraz informuje nas, czy lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.


Sposób 2: korzystając z cyfrowego planu miasta wybieramy w górnym menu mapę tematyczną "wybory" - na ekranie pojawią się wszystkie siedziby komisji wyborczych na terenie Poznania.

Na planie można też zobaczyć granice wszystkich okręgów i obwodów wyborczych.


Sposób 3: kontaktując się z pracownikami Poznan*Kontakt pod numerem 61 646 33 44 można uzyskać informacje dotyczące lokalu wyborczego, takie jak adres czy dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Sposób 4: korzystając z systemu sprawdzania spisu wyborców on-line. Każdy wyborca zameldowany na stałe w Poznaniu może sprawdzić, w którym lokalu wyborczym może oddać swój głos. W zależności od opcji wybranych w specjalnym formularzu informacja zostanie wyświetlona na ekranie komputera oraz wysłana na podany adres poczty elektronicznej i (w postaci komunikatu SMS) numer telefonu komórkowego. Znaleziona komisja wyborcza pokazywana jest na interaktywnej mapie miasta.


Sposób 5: położenie właściwego lokalu wyborczego można również sprawdzić za pomocą usługi SMS. Wysyłając prawidłowy nr PESEL na numer 4320, otrzymamy informację o lokalizacji naszej komisji wyborczej. Z jednego numeru telefonu można wysłać maksymalnie 3 zapytania.
SMS zwrotny zawiera informację o numerze obwodu głosowania i adresie właściwej komisji wyborczej.
Przesyłane informacje są przetwarzane na bezpiecznych serwerach przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Wszystkie dane po zakończeniu wyborów zostaną usunięte z systemu.
Usługa jest płatna zgodnie z taryfą operatora sieci komórkowej.

zamknij
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.