Aktualności 2019

Poznański Dzień Energii 2019 - "Konkurs z Energią"

Z radością informujemy, że z dniem dzisiejszym rusza pierwsza impreza towarzysząca tegorocznej edycji Poznańskiego Dnia Energii - Konkurs z Energią! Podobnie jak w poprzednich latach, wspólną zabawę zaczynamy od konkursu dla przedszkolaków i uczniów z poznańskich placówek oświatowych. W tym roku postanowiliśmy otworzyć się na nowe, atrakcyjne formy sztuki - fotografię i klipy video. Dla najmłodszych pozostajemy przy sprawdzonej formule rysowania i malowania.

Tegoroczne kategorie prezentują się następująco:

  • "Kolorowa energia" dla przedszkolaków i uczniów klas 1 - 3 szkół podstawowych,
  • "Foto z energią" dla uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych,
  • "Energetyczny spot" dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Pracę należy przesłać na adres Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania (ul. 3 Maja 46, 61-841 Poznań) lub dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału (sekretariat, pokój 213, piętro 2).

Termin nadsyłania prac upływa 28 czerwca 2019 roku.

Poniżej do pobrania formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Załączniki


Miasto Poznań i Politechnika Poznańska zawarły porozumienie o współpracy

Współpraca przy realizacji strategii energetycznej Miasta Poznań - to główny cel podpisanego dzisiaj przez Zastępcę Prezydenta Miasta Poznania Bartosza Gussa i Rektora Politechniki Poznańskiej Tomasza Łodygowskiego porozumienia o współpracy.

- Celem miasta jest ciągła poprawa efektywności energetycznej - mówi Bartosz Guss - Politechnika Poznańska od wielu lat zajmuje się tymi zagadnieniami, prowadząc prace o charakterze rozwojowym. Miasto postanowiło skorzystać z doświadczenia jednej z najlepszych placówek naukowo-dydaktycznych w Polsce, czego skutkiem jest podpisane dzisiaj porozumienie.

Strony porozumienia zamierzają realizować wspólne przedsięwzięcia badawczo-rozwojowe, które następnie będą wdrażane w systemie energetycznym Poznania. Pozwoli to na przetestowanie nowych, innowacyjnych rozwiązań w strukturze miejskiej. Poznański urząd będzie również korzystał z doradztwa Politechniki Poznańskiej przy realizacji projektów wspierających efektywność energetyczną. Innym wymiernym efektem porozumienia będzie wspólne organizowanie szkoleń, kursów, konferencji naukowych oraz praktyk zawodowych dla studentów Politechniki

Realizacja założonych celów przyniesie korzyści każdej ze stron. Politechnika Poznańska zyska możliwość przetestowania nowych rozwiązań w strukturze miejskiej, a Miasto Poznań, poprzez wykorzystywanie innowacyjnych metod zwiększających efektywność energetyczną, wykona kolejny krok w kierunku Smart City.


Poznański Dzień Energii 2019 - poszukujemy partnerów!!!


Rozpoczynamy przygotowania do czwartej edycji Poznańskiego Dnia Energii. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza obejmować będzie piknik rodzinny, konferencję energetyczną oraz "Konkurs z energią" dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby Poznański Dzień Energii z roku na rok był coraz większym wydarzeniem, docierającym do coraz większej liczby mieszkańców. W związku z tym, zapraszamy do współpracy przedsiębiorstwa z szeroko pojętej branży energetycznej oraz wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nas w organizacji Poznańskiego Dnia Energii 2019. Poszukujemy również partnerów medialnych i reklamowych, gotowych zaangażować się w promocję wydarzenia.

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt mailowy na adres: pde@um.poznan.pl albo telefoniczny pod numerem 61 878 4688

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej