Warsztat "Trudne momenty w eksporcie" 28 listopada 2017

Zapraszamy Państwa na ostatnie w tym roku szkolenie w ramach programu "Eksportowy Poznań" pt. "Trudne momenty w eksporcie". Szkolenie odbędzie się 28 listopada br. w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie WDGiR (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404) sala C.

Sprzedaż produktów i usług na rynkach zagranicznych to działania, które wiążą się z wieloma wyzwaniami. Problemy jakie mogą się pojawić przed, w trakcie lub po sprzedaży eksportowej to rzeczywistość każdego eksportera, od której nie ma ucieczki. 

Podczas trwania warsztatu zostanie omwionych kilkanaście prawdziwych przypadków sytuacji problemowych i kryzysowych, z którymi zetknął się prowadzący, Pan Michał Lisiecki,w trakcie swojej pracy w działach eksportu. 

Zostanie dokonana analiza tych przypadków pod kątem podjętych działań oraz uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedź na pytania: czy można było uniknąć tych problemów, czy można było sobie poradzić lepiej z ich rozwiązaniem oraz jak unikać tego rodzaju kłopotów we własnych firmach.

Szkolenie poprowadzi Pan Michał Lisiecki. Od 2002 roku aktywnie zajmuje się handlem zagranicznym. Pracował w firmach produkcyjnych na stanowiskach związanych ze sprzedażą eksportową. Zajmował się m.in. importem do Polski surowców dla przemysłu chemicznego oraz eksportem produktów w branży meblowej i urządzeń precyzyjnych do pomiaru wody i ciepła. Obszarem jego działań była Europa Zachodnia i Środkowa, Kanada, Australia, Bliski Wschód, Afryka i Azja.

Od lat prowadzi bloga poświęconego sprzedaży - artofsale.com.pl oraz jest przedsiębiorcą, który sprowadza do Polski oryginalną etiopską kawę 

Wypełnione formularze należy przesłać na adres: eksport@um.poznan.pl

Załączniki


Dzień maltański 7 listopada 2017 r.

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę programu "Eksportwoy Poznań" czyli na bezpłatną konferencję "Malta - nowe możliwości dla przedsiębiorców", która odbędzie się 7 listopadabr. w siedzibie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego przy ul. 28 Czerwca 1956r. Nr 406 sala A, w godz. 11:00-14:00

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Misto Poznań (Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta), firmę Ceitalpol Sp. z o.o. oraz objęte jest honorowym patronatem Ambasady Malty w  Warszawie jak i patronatem Konsulatu Honorowego Włoch w Poznaniu.

W konferencji weźmie udział jako szczególny gość JE Ambasador Malty Pani Natasha Meli Daudey.

Prelegentami będą przedstawiciele maltańskich firm, ekonomiści i prawnicy. Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo w załączniku.

Konferencja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców i osób zainteresowanych wejściem na rynek maltański. W szczególności chcielibyśmy zachęcić firmy związane z budownictwem, produkcją materiałów budowlanych i wykończeniowych. Jak również wszystkie firmy i osoby, które biorą pod uwagę ekspansję swoich usług i produktów na tamtejszy rynek.

Konferencja prowadzona będzie w jęz. angielskim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie

Zgłoszenia (wypełniony formularz) należy przesłać na adres: eksport@um.poznan.pl do dnia 03.11.2017

Załączniki


Spotkanie biznesowe z udziałem kanadyjskich firm z sektora czystych technologii

Ambasada Kanady i Rząd Prowicji Ontario mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z udziałem kanadyjskich firm z sektora czystych technologii, które odbędzie się w środę 18 października w godz. 15:00-17:00 w trakcie targów Pol-Eco-System- Stoisko Kanady Pawilon 5a, stoisko 42.

Potwierdzenia udziału prosimy wysyłać na adres: ewa.cichocka@international.gc.ca lub telefonicznie: +48 22 584 3351


Kolejny "Eksportowy wtorek" już 17 października

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Eksportowy wtorek", które odbędzie się w siedzibie Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w dniu 17.10.2017 r. w godz.11-13:00.

Tematem spotkania będzie: "Poszukiwanie kanałów dystrybucji i odbiorców na rynkach zagranicznych".

Prelegentem będzie pani Iwona Wesołek - doradca, konsultant, koordynator projektów, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Importerów Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres a.cicha@wiph.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Ponadto w ramach programu "Eksportowy Poznań" można umówić się na indywidulane doradztwo

Lokalizacja biura:

Wejście biurowe oznaczone jest napisem "biura mm" (narożnik al. Marcinkowskiego i ul. Św. Marcin, w załączeniu zdjęcie)

Po prawej stronie zaraz za wejściem znajduje się recepcja, gdzie znajdziecie Państwo windy na 4 piętro.

W galerii mieści się również parking -płatny 3zł/h.

Jeśli będziecie Państwo chcieli z niego skorzystać należy wjechać od strony ul. Św. Marcin i zatrzymać się na poziomie -2 lub -3, a następnie skorzystać z wind oznaczonych "biura/ offices".

Serdecznie zapraszamy!


5-6 października szkolenie "Skuteczna sprzedaż na rynkach zagranicznych z elementami negocjacji"

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy Państwa na kolejne, bezpłatne szkolenie w ramach programu "Eksportowy Poznań" pt. ""Skuteczna sprzedaż na rynkach zagranicznych z elementami negocjacji". W trakcie dwóch dni omówione zostaną zantępujące zagadnienia:

- istota negocjacji

- sylwetka negocjatora (cechy pożądane i niepożądane)

- jak zostać skutecznym negocjatorem (zasady skutecznych negocjacji)

- zespół negocjacyjny- skład i role poszczególnych uczestników

- komunikacja niewerbalna i werbalna

- przebieg negocjacji (przebieg rozmów w poszczególnych fazach negocjacji)

- sposoby negocjacji (sztuka ustępowania, błędy negocjacyjne, BATNA)

- formułowanie strategii w negocjacjach (rozmowy oparte na zasadach)

- taktyki negocjacyjne i ich związek ze strategią rozmów sprzedażowych

- scenariusz i program rozmowy sprzedażowej

- specyfika zachowań negocjacyjnych przedstawicieli różnych krajów

Szkolenie przeprowadzą Panie Janetta Sałek oraz Magdalena Robaszkiewicz z firmy Consulting, Coaching, Business- specjalistki z wieloletnim doświadczeniem we wsparciu firm na rynkah zagranicznych.

Szkolenie odbędzie się w dniach 5-6.10. 2017 w siedzibie Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala C, w godz. 8:00-16:00

Zgłoszenia elektroniczne należy przesyłać na załączonym formularzu na adres" eksport@um.poznan.pl

Na szkolenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Jednocześnie informujemy, że dla przedsiębiorców uczestnictwo w szkoleniu stanowi pomoc publiczną de minimis. Dlatego, jeżeli jesteś przedsiębiorcą i chcesz skorzystać ze szkolenia, prosimy o wypełnienie i złożenie u organizatorów załączonego formularza dla ubiegających się o pomoc publiczną oraz oświadczenia o pomocy de minimis. Na ich podstawie otrzymasz zaświadczenie o wysokości udzielonej pomocy de minimis.

Załączniki


Eksportowy wtorek 27 czerwca 

Zapraszamy na ostatni przed wkacjami warsztat eksportowy pt.  "Wsparcie ekspansji zagranicznej przedsiębiorców"

Celem warsztatów jest przedstawienie finansowych i pozafinansowych instrumentów wsparcia dla polskich eksporterów i przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją zagraniczną.

Prelegent: Iwona Wesołek - na co dzień wspierająca przedsiębiorców w zakresie internacjonalizacji i przy wchodzeniu na nowe rynki zagraniczne.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie WIPH, ul. Św. Marcin 24 lok. 402, 61-805 Poznań, w godz. 11:00-13:00

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: a.cicha@wiph.pl lub eksport@um.poznan.pl

Załączniki


Eksportowy wtorek 30 maja 2017 r.

Serdecznie zapraszamy na kolejne bezpłatne spotkanie w ramach "Eksportowych wtorków". które odbędzie się 30 maja br.

Temat spotkania to "Ryzyka w transakcjach w obrocie krajowym i zagranicznym i sposoby ich minimalizacji".

Spotkanie poprowadzi Pani Janetta Sałek- ekspert z zakresu wprowadzania produktów i firm na rynki zagraniczne tj. pozyskiwania zagranicznych kontrahentów dla klientów krajowych, tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, tworzenia strategii finansowania działań na rynkach zagranicznych, tworzenia planów rozwoju eksportu. Posiada doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego obejmujące m.in. transakcje w handlu zagranicznym, handel międzynarodowy, prawo międzynarodowe, negocjacje handlowe, cło i podatki w eksporcie, finansowanie handlu zagranicznego, ryzyko w handlu zagranicznym, współpraca z partnerami handlowymi i pośrednikami na rynkach zagranicznych. Wprowadza innowacyjne produkty i nowe technologie na rynek krajowy w ramach Internetu Rzeczy (Internet of Things.). Tworzy strategie marketingowe i modele biznesowe w oparciu o głęboką analizę rynku.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 w siedzibie Wielkopolskiej Izby Przemysłowo- Handlowej ul. Św. Marcin 24 lok.402, 61-805 Poznań, (IV piętro, biurowa część galerii MM, wejście z narożnika ulic św. Marcin i al. Marcinkowskiego, przez recepcję lub z parkingu podziemnego poziom -2 lub -3).

Zgłoszenia wyłacznie elektonicznie prosimy kierować na adres: a.cicha@wiph.pl lub eksport@um.poznan.pl

Załączniki


Warsztat "Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka"

Zapraszamy na bezpłatny warsztat pt. "Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka", który odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia br. w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, Pl. Wolności 18

Prowadzenie sprzedaży zagranicznej wiąże się z szeregiem działań i przygotowań, które należy podjąć wobec planowanego wejścia czy rozwoju na obcym rynku. Przedsiębiorcy oprócz produktów/usług, które chcą sprzedawać zagranicznym kontrahentom powinni posiadać wiedzę o rynku i potencjalnych partnerach handlowych, wiedzę prawną, marketingową, zaplecze finansowe, strategię oraz umiejętności negocjacji warunków transakcji. 

Współpraca gospodarcza na rynkach zagranicznych wiąże się z powstawaniem sytuacji losowych, często niezależnych od zagranicznych partnerów, jednakże do tej grupy ryzyk z pewnością nie należy wybór partnera. Ryzyko wyboru partnera związane jest często z brakiem informacji na jego temat, niepełną informacją, a w skrajnym przypadku zaniechaniem jej pozyskania. Wybór partnera zagranicznego pociąga za sobą konsekwencje z jednej strony  korzystne dla firmy, gdy mamy do czynienia z wiarygodnym klientem zainteresowanym długofalową współpracą, a z drugiej strony "bolesne" w przypadku wyboru partnera nieuczciwego. Ryzyka wyboru partnera nie można całkowicie wyeliminować, natomiast można je z pewnością ograniczyć podejmując odpowiednie kroki. Mając świadomość ryzyk występujących w transakcjach zagranicznych możemy próbować je minimalizować.

Wiedza i praktyka zdobyta podczas warsztatów z pewnością przyczyni się do uniknięcia wielu pułapek jakie czyhają na przedsiębiorców upatrujących swoich szans na rozwój przez eksport. 

Zgłoszenia oraz informacje na temat szkolenia można uzyskać pod nr telefonu 61-851- 78-48 lub e-mail: i.wesolek@pcc.org.pl

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat szkolenia dostępne są w załącznikach

Załączniki


Dzień niemiecki 21 marca 2017 r.

Zapraszamy na pierwszy dzień wiosny z dniem niemieckim.

21 marca odbędzie się bezpłatny warsztat, podczas którego dowiedzą się Państwo jak rozpocząć działalność gospodarczą w Niemczech, jakie są najpopularniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej przez Polaków w Niemczech. Ponadto zostaną przedstawione najważniejsze obowiązki i procedury obowiązujące przedsiębiorców. Będzie też możliwość spotkania się ze specjalistami z Niemiec oraz Polski, którzy wspierają polskie firmy.

Warsztat odbędzie się w godz. 11:00- 14:00 w siedzibie Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala A.

Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie elektronicznie (formularz dostępny w załączniku) na adres eksport@um.poznan.pl

Wszystkie szczegóły znajdą Państwo w programie.

Zapraszamy serdecznie na warsztat- to możliwość zapoznania się krok po kroku z niemieckimi procedurami

Załączniki


Konferencja "Współpraca z zagranicznym partnerem handlowym- prawo i podatki"

Serdecznie zapraszamy na bezpłatną konferencję "Wspólpraca z zagranicznym partnerem handlowym- prawo i podatki". która odbędzie się 19 stycznia br. w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Uniwersytetu SWPS, UL. Gen. T. Kutrzeby 10.

Celem konferencji jest przybliżenie tematyki związanej z dochodzeniem należności względem kontrahenta zagranicznego. Wśród omawianych zagadnień znajdą się te związane z należytym zabezpieczeniem umowy - tak, aby uniknąć konieczności prowadzenia procesu przed sądem obcego państwa.

Prelegenci przedstawią konkretne narzędzia procesowe, które polski przedsiębiorca może wykorzystać w dochodzeniu swoich roszczeń w postępowaniach transgranicznych oraz w trakcie egzekwowania orzeczenia wydanego w stosunku do kontrahenta zagranicznego. Będzie mowa także o procedurze europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym, której stosowanie rozpoczyna się w dniu 18 stycznia 2017 roku.

Omówione zostaną także kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas prowadzenia negocjacji nad kontraktem zawieranym z zagranicznym partnerem handlowym.

Konferencję zakończy wystąpienia dotyczące podatkowego rozliczenia płatności w transakcjach zagranicznych, w tym kwestii związanych z podatkiem u źródła.

Wszystkie informacje  oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo tutaj.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej

  • Aktualnie wyświetlana strona - 2017
  • 2016
  • 2015