Aktywne wakacje

Escape room w Collegium Da Vinci
6 czerwca 2017 - 31 lipca 2017, 09:00-20:00
www.cdv.pl/aktualnosci/escape-room-w-cdv.html

Podejmij wyzwanie i sprawdź, czy uda Ci się uciec z Muzeum Leonarda da Vinci.

Wszystkich tych, którzy chcą "myśleć genialnie", CDV zaprasza do escape room'u w Collegium. Uczestnicy przeniosą się do zupełnie innego, stworzonego przez CDV świata, świata Leonarda da Vinci. Trzeba będzie zmierzyć się z szeregiem zadań i zagadek. Cel jest jeden - 60 minut na wydostanie się z muzeum Mistrza. Aby tego dokonać, niezbędne będą zaangażowanie wszystkich uczestników oraz dobra komunikacja i współpraca. Trzeba wykazać się spostrzegawczością, jak i sprytem. Escape room to nie tylko sposób na integrację zespołu, ale przede wszystkim dobra, emocjonująca zabawa.

Rozgrywka przeznaczona jest dla 4 osób.
Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Uwaga! W grupie musi znaleźć się co najmniej jedna osoba posiadająca aktualną legitymację studencką lub szkolną (szkoła ponadgimnazjalna).

Wstęp bezpłatny.

Rekwizyty, które są w escape room'ie, zostały stworzone przez studentów I roku grafiki, pod czujnym okiem swoich wykładowców: dra Igora Mikody i dra Władysława Radziwiłłowicza. Zagadki opracowali studenci I roku zarządzania kreatywnego razem ze swoim wykładowcą drem Marcinem Chłodnickim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zumba z Aquanetem w parku Kasprowicza
11 czerwca - 27 sierpnia, godz. 10:00

W każdą niedzielę na polanie koło Areny będzie można ćwiczyć zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki. Udział w zajęciach jest bezpłatny - nie wymaga wcześniejszych zapisów ani innych formalności.

Kto do tej pory nie zetknął się z zumbą, nie powinien się obawiać, że jako "nowy" sobie nie poradzi. Natomiast mamy, które nie mają z kim zostawić dzieci na czas zajęć, nie muszą się martwić - na miejscu zabawę zapewni im animatorka.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno w wieku 11 czy 12 lat, jak i po 60. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii.

Należy przyjść w wygodnym stroju sportowym i obuwiu. Warto mieć ze sobą 1,5-litrową butelkę wody i ręcznik.

Podobnie jak przed rokiem, zumbie będzie towarzyszyć kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie kreatywne zabawy maluchom zapewni profesjonalna animatorka. To ukłon w stronie mam, które są zainteresowane zumbą, ale w niedzielne poranki nie zawsze mają z kim zostawić swoje pociechy.

Letnie zajęcia zumby w parku Kasprowicza po raz pierwszy zorganizowano dwa lata - był to projekt nagrodzony i zrealizowany w ramach konkursu "Centrum Warte Poznania". Okazał się wielkim sukcesem - w każdych zajęciach brało udział około 50 osób. Dzięki sukcesowi przed rokiem udało się znaleźć sponsora dla kolejnej edycji zajęć, którym została firma Aquanet.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Pracownia Rysunku i Architektury Rysunekarchitektura
www.rysunekarchitektura.pl, tel. 602 136 330

  • Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dzieci, 17-20.07 i 21-24.08, g. 12-13, wiek: 7-11 lat
  • Wakacyjne warsztaty artystyczne dla młodzieży, 17-20.07 i 21-24.08, g. 14-17, wiek: 12-17 lat
  • Wakacyjne warsztaty artystyczne dla dorosłych, 17-20.07 i 21-24.08, g. 17.30-20.30
  • Wakacyjny plener rysunkowy - zajęcia przygotowawcze na studia, 17-21.07 i 21-25.08, g. 10-15

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Warsztaty Tańca Współczesnego Dancing Fairplayce Poznań,

termin: 19.08-26.08,

więcej: www.dancingpoznan.pl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Fundacja Nieściszalni i Republiki Rytmu
www.republikarytmu.pl/fundacja_niesciszalni, tel. 790 780 530

  • Dancing międzypokoleniowy uczestników projektu Dziadek do gramofonu, Centrum Amarant, 28.07, g. 18.30
  • Łażyce / dzień drugi - Jeżyckie spotkania z winylami Mewa, ul. Kościelna, 15.07, g. 11-21
  • Łażyce / dzień trzeci - Łazarskie spotkania ze Stanisławem Strugarkiem, Łazarz, 29.07, g. 11-21