PLAN MIASTA

KOMUNIKACJA MIEJSKA

PARKOWANIE

Samolot

Port lotniczy Ławica znajduje się 7 km od centrum miasta, przy trasie prowadzącej bezpośrednio do najważniejszych punktów miasta oraz przy trasie wylotowej na Berlin i Warszawę. Z lotniska do centrum można dojechać miejskim autobusem linii 59 oraz linią ekspresową L, która kursuje pomiedzy lotniskiem a dworcem PKP. Autobus linii L zatrzymuje sie tylko na przystankach Bałtyk i Szpitalna, zaś pasażerowie mogą zabrać bezpłatnie jedną sztukę bagażu. Po godzinie 23 kursuje autobus linii nocnej 242.

Pasażerowie mają do dyspozycji klimatyzowane, przestronne sale odlotów i przylotów oraz biura podróży, elegancką restaurację, bary, banki, sklepy, kawiarenkę internetową, punkty wynajmu samochodów oraz punkt Centrum Informacji Miejskiej.
Przy wyjściu z hali lotniska znajduje się postój TAXI, warto jednak skorzystać z możliwości przywołania RADIO TAXI.

Zobacz także:

Pociąg

Wszystkie pociągi przyjeżdżające do Poznania zatrzymują się na dworcu Poznań Główny. Dworzec składa się z dwóch budynków: Hali Głównej i Dworca Zachodniego połączonych przejściem podziemnym.
Dworzec zlokalizowany jest w centrum miasta, tuż obok terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. W hali dworca znajdują się kioski, sklepy, bary fast food, bankomat, informacja turystyczna Glob - Tour.
Do miasta można się stąd dostać tramwajem lub autobusem - najbliższy przystanek tramwajowy znajduje się obok Dworca Zachodniego, odjeżdżają stąd tramwaje nr 5, 8, 14, 18. Przy wyjściu z Hali Głównej znajdują się przystanki autobusów miejskich linii 51, 68 oraz linii ekspresowej L do Portu Lotniczego Ławica. Nocą podjeżdżają tu również linie nocne. Aby przejść stąd na przystanek tramwajowy należy dostać się schodami lub windą na Most Dworcowy. Tu z kolei jeżdżą tramwaje o numerach 5, 6, 10, 11, 12, 14. Przy wyjściu z Hali Głównej i z Dworca Zachodniego znajdują się postoje TAXI. Warto jednak skorzystać z możliwości przywołania RADIO TAXI w punkcie znajdującym się w hali głównej dworca.
Automatyczna informacja o rozkładzie jazdy pociągów: 061 863 38 14, 061 863 38 15
Centralna informacja kolejowa krajowa i międzynarodowa: (042) 194 36

Zobacz także:


Autobus

Dworzec PKS znajduje się przy ul. Towarowej 17/19. Obsługuje ruch krajowy i międzynarodowy. W hali dworca obok kas biletowych znajdują się kioski, bar, informacja PKS oraz biura podróży sprzedające bilety na przejazdy międzynarodowe.
Obok dworca znajdują się bary typu fast food, bankomat, księgarnia, cukiernia.
Naprzeciwko dworca znajduje się przystanek tramwajowy, z którego odjeżdżają linie 6, 10, 11, 12.
Informacja: 664 25 25

Zobacz także:

Samochód

Do Poznania dojechać można autostradą A2 (dojazd z kierunku zachodniego: od Nowego Tomyśla - 108 km od Świecka, gdzie droga krajowa nr 2 łączy się z płatną autostradą w kierunku Warszawy, dojazd z kierunku wschodniego: od Konina, węzeł drogowy Modła), drogami krajowymi nr 92, 5 (kierunek wschód - zachód) oraz nr 11 (północ - południe).
W centrum miasta obowiązuje Strefa Parkowania. Jest ona płatna. Na śródmiejskich ulicach znajdują się parkomaty, w których kierowcy uiszczają opłatę za postój w strefie. Jej granice wyznacza znak drogowy B-39. Przyjezdnym zaleca się pozostawianie samochodów na parkingach strzeżonych oraz na specjalnie przygotowanych parkingach buforowych rozmieszczonych wokół Strefy Parkowania.

Zobacz także:


DOJAZD DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSC WYDARZEŃ:


OD: Dworzec główny DO: Aula Uniwersytetu A.Mickiewicza oraz Pomnik Poznańskiego Czerwca 56'
Proszę wyjść na Dworzec Główny i iść wzdłuż ulicą Dworcową, dochodzą Państwo do Ronda Kaponiera, przechodzą pod Rondem i wychodząc wyjściem nr 3 do góry idąc ulicą Święty Marcin skręcając w pierwszą ulice w lewo jest to ul. Wieniawskiego (w tym miejscu znajduje się Aula) a naprzeciwko niej Plac Adama Mickiewicza z Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 56' lub proszę wyjść na Dworzec Zachodni  wsiąść w tramwaj nr 5, wysiąść na przystanku Święty Marcin i cofnąć się na światłach
OD: lotniska Ławica DO: Aula Uniwersytetu A.Mickiewicza oraz Pomnik Poznańskiego Czerwca 56'
Proszę wsiąść w autobus nr 48 i wysiąść na przystanku Bałtyk i przejść pod Rondem Kaponiera do wyjścia numer 3 tak jak powyżej lub w autobus L i wysiąść na przystanku Rondo Kaponiera.
OD: Dworzec główny DO: Szkoła Muzyczna przy ul. Solnej
Proszę wyjść na Dworzec Główny i wsiąść w autobus nr 51, wysiadają Państwo na przystanku Solna, przechodzą na druga stronę ulicy, szkoła znajduje się pod nr 12.
OD: lotniska Ławica DO: Szkoła Muzyczna przy ul. Solnej
Proszę wsiąść w autobus nr 48 i wysiąść na przystanku Bałtyk i przejść pod Rondem Kaponiera na autobus nr 51 i podążać wg wytycznych jw.
OD: Dworzec Główny DO: tablice P. Mansfelda i R. Strzałkowskiego
Proszę wyjść na Dworzec Zachodni i wsiąść w tramwaj nr 18 wysiądą Państwo na przystanku Rynek Jeżycki, musza się cofnąć i skręcić w pierwsza ulicę w lewo - to ulica Romka Strzałkowskiego na zbiegu ulicy Dąbrowskiego oraz Strzałkowskiego znajduje się tablica pamiątkowa. Idąc wzdłuż ulicą Strzałkowskiego dochodzą Państwo do skrzyżowania z ulicą Petera Mansfelda, tam znajduje się kolejna tablica.
OD: lotniska Ławica DO: tablice P. Mansfelda i R. Strzałkowskiego
Proszę wsiąść w autobus 48 lub L i przesiąść się na tramwaj nr 18 na Rondzie Kaponiera i dalej postępować wg wskazówek.
OD: Dworzec Główny DO: Międzynarodowe Targi Poznańskie - Pawilon Iglica
Proszę wyjść na Dworzec Zachodni przejść światła i iść wzdłuż ulicą Głogowską w prawa stronę, idą Państwo  wzdłuż budynków Targów Poznańskich należy wejść na teren targów głównym wejściem.
Proszę wyjść na Dworzec Główny wejść na Most Dworcowy, przejść światła i wychodzą Państwo wprost na budynki Międzynarodowych Targów Poznańskich.
OD: lotniska Ławica DO: Międzynarodowe Targi Poznańskie - Pawilon Iglica
Należy wsiąść w autobus 48 i wysiąść na przystanku Bałtyk tam skręcą Państwo w prawo pójdą wzdłuż ulicą Głogowską i dojdą do budynków Międzynarodowych Targów Poznańskich.
OD: Aula Uniwersytetu im. A.Mickiewicza DO: Pawilon Iglica
Proszę wyjść z auli i cofnąć się na Rondo Kaponierę proszę przejść pod rondem i wyjść na MTP, iść wzdłuż ulicą Głogowską dojdą państwo do budynków MTP.