Festiwal Rzeźby Lodowej 2009

Rzeźbiarze z całego świata po raz czwarty spotkali się w Poznaniu. Wśród 12 zespołów najlepsi byli artyści z USA, drugie mijsce zajęli Polacy a trzecie Kanadyjczycy.  W IV Festiwalu Rzeźby Lodowej uczestniczyło 12 zespołów z całego świata. Najlepsze rzeźby wybrali Poznaniacy.

Nagroda główna przypadła rzeźbie "Pokój", będącej kreacją zespołu ze Stanów Zjednoczonych w składzie: Aaron Costic i TJ Grubisha. Miejsce drugie, ku radości głosujących, zajęli Polacy - Jędrzej Jankowski oraz Krzysztof Gac. Polacy przedstawili jedną z postaci komiksowych - Spiderman'a. Na podium stanęli też Kanadyjczycy - Suguru Kanbayashi i Kevin Ashe oryginalnie przedstawili Świętego Mikołaja jadącego z prezentami na Harley'u. Zwycięzcy, za niezwykły wysiłek włożony w swoją pracę, otrzymali nagrody - kolejno 1500, 1000 i 500€.

Pracę artystów przez cały dzień podziwiało kilkanaście tysięcy poznaniaków. Poznański Konkurs jest jedyną tego typu imprezą w Polsce.

Wieczorem zebranych na Starym Rynku dodatkowo rozgrzał koncert Raya Wilsona, który specjalnie z tej okazji dla mieszkańców Poznania zagrał swoje największe przeboje.

Zobacz więcej zdjęć