VIII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

Mistrzowie lodu w Poznaniu! Po raz kolejny piły łańcuchowe, piłki, pilniki, dłuta, woda oraz.... żelazka pójdą w ruch. Areną zmagań będzie poznański Stary Rynek, gdzie w dniach od 14 do 15 grudnia, w cudownej atmosferze Betlejem Poznańskiego, będziemy mogli podziwiać kunszt mistrzów zimowej sztuki. 

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej organizowany jest w Poznaniu od 8 lat. Co roku przyciąga najsłynniejszych artystów z całego świata, a ich prace podziwiają na Starym Rynku tysiące poznaniaków. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by oczarować mieszkańców i turystów niezwykłym pokazem mroźnych dzieł sztuki. Powstawanie rzeźb będzie można oglądać na żywo, a Poznań odwiedzą reprezentanci m.in. Francji, Bułgarii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Rosji, Japonii, a nawet takich krajów jak Filipiny czy Malezja, gdzie śniegu nie ma. Festiwal składać się będzie z dwóch konkurencji.

Pierwszego dnia - 14 grudnia - Speed Ice Carving. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru, każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa. Konkurs rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy się około godz. 16.30. Wśród oglądających wybierzemy osoby, które dołączą do grona jurorów i będą miały bezpośredni wpływ na wybór najpiękniejszej rzeźby. Pod wieczór wykonane dzieła udekorują Stary Rynek.

Drugiego dnia - 15 grudnia -  odbędzie się Konkurs Główny, w którym 10 dwuosobowych zespołów będzie miało cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb o dowolnej tematyce. Swoje prace rzeźbiarze będą przygotowywać od 9.00 do 17.00. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się o godz. 18.30. Na zakończenie wystąpi zespół Magdy Wasylik, 18-letniej wokalistki i aktorki dubbingowej, uczestniczki i półfinalistki I edycji Must Be The Music oraz II edycji The Voice of Poland. 

W tym roku nowość - NAGRODA PUBLICZNOŚCI ufundowana przez firmę KOMPUTRONIK -tablet DELL VENUE 7.

W specjalnym konkursie SMS-owym będzie można oddać głos na najpiękniejszą rzeźbę. Wśród biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną nagrody w postaci tabletów DELL VENUE 7 ufundowanych przez firmę KOMPUTRONIK oraz pilarka elektryczna ufundowana przez firmę STIHL.

Partnerzy festiwalu: Stihl, Komputronik, Ice Team, Targowiska, Fundacja Allegro AllForPlanet.

Wszystkich poznaniaków zapraszamy również na jarmak świąteczny w ramach Poznańskiego Betlejem, który odbywać się będzie w dniach od 30 listopada do 22 grudnia na Starym Rynku.  

14.12. o godz. 17.00 zapraszamy na Stary Rynek. Będziemy bić rekord Guinessa w ilości osób ustawionych w kształcie choinki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej