Wydarzenia kulturalne

Poniżej prezentujemy wydarzenia o charakterze kulturalnym, jakie zaplanowane zostały przez Poznańskie Organizacje Pozarządowe w ramach Ich tygodnia. Szczegółowe informacje o miejscu wydarzenia i sposobach zapisów znajdą Państwo tutaj: Harmonogram Tygodnia Organizacji Pozarządowych (XLS, 92KB)

Serdecznie zapraszamy do udziału!


17 września

Piknik sądziedzki / dla wszystkich

godz. 12.00 - 17.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

Piknik sąsiedzki w Ogrodzie Łazarz - wydarzenie integrujące mieszkańców dzielnicy Lazarz Wspólne gry i zabawy, wernisaż wystawy Wojtka Wysockiego "Twoja twarz  brzmi znajomo" w Klubie Krąg.

Wydarzenie zorganizowane w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosrawnością ruchową.


18 września

Drzwi otwarte w Bibliotece Domu Bajek / dla dzieci z opiekunami

godz. 17.30 - 19.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Jak Malowana

Jeśli nie byliście jeszcze w Bibliotece Domu Bajek to wspaniała okazja, by to nadrobić! Jest to jedyna w Polsce społeczna wypożyczalnia książek TYLKO dla dzieci zlokalizowana w niemal geometrycznym centrum miasta. Będziecie mogli założyć kartę czytelnika i wypożyczyć wybrane książki do domu, a także uczestniczyć we wspólnym czytaniu książek. Zapraszamy:)


19 września

Warsztat rękodzieła / dla seniorów

godz. 16.00 - 19.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Stowarzyszenie Ludzi III Wieku "Świerczewski Krąg"

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła - prowadzone przez plastyka, wspólne tworzenie biżuterii ze sznurków i półfabrykatów.

Wydarzenie zorganizowane w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową.


19, 20 września

Oprowadzanie po wystawie Anny Janiak w Galerii Jak  / dla młodzieży i dorosłych

godz. 18.00 - 20.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Jak Malowana

Mikrokosmos (y) to abstrakcyjne kompozycje, które nie ilustrują zjawisk świata zewnętrznego. Przeglądając się w otaczającej rzeczywistości, artystka podejmuje próbę zatrzymania czasu i uchwycenia tych momentów, których znaczenie wykracza po za realia codzienności.

Obrazy malowane na jedwabiu są śladem refleksji nad tym co łączy i nad tym co dzieli ludzkie mikrokosmosy, a emocje i doświadczenia stanowią dla Ani Janiak barwy, kształty i konstrukty tego, czego nie potrafiłaby ująć słowami.

Kurator wystawy: Jerzy Janiak


21 września

Spotkanie z piosenką harcerską i turystyczną / dla seniorów

godz. 16.00 - 19.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Stowarzyszenie Ludzi III Wieku "Świerczewski Krąg"

Zapraszamy na zajęcia świetlicowe - "spotkanie z piosenką turystyczną i harcerską przy małej czarnej" - wspólne śpiewanie.

Wydarzenie zorganizowane w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową.


22 września

Warsztaty plastyczne - malowanie witraży / dla seniorów

godz. 11.00 - 13.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Pomocy Ludziom "Jest Nadzieja"

Warsztaty plastyczne zostaną przeprowadzone przez osobę posiadającą wykształcenie plastyczne i doświadczenie w pracy z seniorami. Na zajęciach zostaną zapewnione wszystkie materiały potrzebne do zrobienia witraży. Sugerujemy przyniesienie odzieży ochronnej np. fartucha w celu zabezpieczenia ubrania/odzieży.


22 września

Spektakle w Teatrze W Przejściu / dla dzieci i dorosłych

godz. 17.30, 19.00, 20.00

ODPŁATNOŚĆ: 5 zł/spektakl

Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI

"Bajka o grzecznym rycerzu" na podstawie utworu Wiery Badalskiej - to wielce urokliwa bajka dla dzieci w każdym wieku. Opowiada historię Grzecznego Rycerza, który smoka się nie bał. Pojawia się zatem groźny smok, ale i księżniczka i co z tego wyniknie, zobaczycie sami...Zapraszamy do baśniowej krainy i na słodki poczęstunek. W takiej przygodzie warto być ze swoim dzieckiem. Spektakl wykorzystuje elementy teatru czarnego, plastycznego, a także dramatycznego.  Premiera spektaklu odbyła się podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w marcu tego roku. Zapraszamy.-25 min. 17.30

"Ekscentrycy " to spektakl oparty na tekstach Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej oraz Hanny Szeląg, w autorskiej wersji. Zapraszamy widzów w podróż do Lat XX-tych ubiegłego wieku, gdzie boa, perły i piórka połyskują w rytmie tanga i fokstrota oraz równocześnie w ciekawą podróż w głąb siebie. Wszak to opowieść o nas dziś. To historia poszukiwania miłości, szczęścia, wartości...Premiera spektaklu odbyła się podczas Nocy Teatrów AMICI 21.04.2017r. Zapraszamy. Czas - 40 min. Godz. 19.00

"Tacy sami, a ściana miedzy nami" - to barwna opowieść o samotności ludzi w bloku, o potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem, o sytuacji, która może wywołać zwiększoną aktywność i interakcję. To analiza potrzeb i wartości, które są istotne w życiu, to próba zastanowienia nad sensem życia, przy jednoczesnym luźnym podejściu do tematu, gdzie widz znajdzie oprócz chwili zastanowienia, sporą dawkę dowcipu i humoru. Premiera spektaklu odbyła się podczas Międzynarodowego Dnia Teatru w marcu tego roku. Zapraszamy. Czas - 1h, godz. 20.00

Wydarzenie zorganizowane w miejscu dostępnym dla osób z niepełnosrawnością ruchową.