Lato na Madalinie

Lato na Madalinie

Od 3 czerwca do 4 września w każdy weekend bramy nieczynnej zajezdni tramwajowej na Madalinie zostaną otwarte dla poznaniaków.  Na miejscu będzie można wspólnie spędzać czas, bawić się, uczyć, zdobywać nowe umiejętności na warsztatach, oglądać występy artystów oraz integrować się poprzez rozmaite działania, angażujące zarówno dzieci, ich rodziców oraz seniorów. Wszystkie atrakcje będą darmowe i ogólnodostępne.

W programie na kolejne weekendy przewidziano wiele ciekawych wydarzeń. Znajdują się tam m.in. warsztaty chustowania, zajęcia rozwojowe dla maluchów, nauka języka migowego, joga i madalińskie bingo, czyli Madalingo. Na uwagę zasługują również nowości. Przez pół sezonu "Lata na Madalinie" będzie można uczyć się języka chińskiego. Do programu na stałe, obok znanych już zajęć Krav Maga, wejdzie także boks (Fundacja Wielkopolski Boks) oraz lekcje fechtunku (Arma PL Poznań), co da możliwość zdobywania zróżnicowanych umiejętności małym i dużym miłośnikom sztuk walki. W plenerowym kinie regularnie odbywać się będzie natomiast cykl nietuzinkowych seansów.

Wszelkie informacje na temat wydarzeń organizowanych w ramach "Lata na Madalinie" można znaleźć na stronie www.facebook.com/zajezdniamadalinskiego/

Wykorzystanie zajezdni na Madalinie dla celów społecznych jest jednym z działań prowadzonych przez Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP w kontekście odzyskiwania przestrzeni dla mieszkańców.

Szczegółowe informacje i program na stronie Madalina